Murat Dağı Termal Kayak Merkezi bölgenin parlayan yıldızı

862

Bölgenin önemli kayak merkezlerinden Murat Dağı Termal Turizm ve Kayak Merkezi’nin genel durumu, Vali Ali Çelik’in başkanlığında değerlendirildi. burada konuşan Vali Çelik, Murat Dağı’nın bölgenin parlayan yıldızı olduğunu vurguladı

Günübirlik ve konaklamalı ziyaretçiler için tasarlanan Kayak Evi’nin 31 Ocak itibarıyla hizmet vermeye başladığını ifade eden Vali Çelik, gösterilen ilgiden memnun olduklarını dile getirdi.
Murat Dağı Termal Turizm ve Kayak Merkezi’nin Kütahya’nın kış turizmi için çok büyük bir değer olduğunu ifade eden Vali Ali Çelik, “Kayak, spor, termal su, yayla ve doğa turizmini de içinde barındıran potansiyeli yüksek bir turizm profiline sahibiz. Bütün bu imkânlarımızı kullanarak 12 ay boyunca turist ağırlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
Murat Dağı Termal Turizm ve Kayak Merkezi’nin Ege’nin kış turizminde parlayan yıldızı haline
geldiğine dikkat çeken Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, “Kayak merkezimizdeki tesislerin niteliği ve kalitesi her geçen gün artıyor” dedi.
Her seviyeden kayak tutkununa hitap eden merkezde, 7 bin 767 metre pist uzunluğunun 2 bin 53 metresi aktif kullanılıyor.
MERVE AKGÖZ