Tavşanlılı gençlere “kültür gezisi”

493

Tavşanlı Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından sömestr tatilinde kültür gezileri düzenleniyor. Kütahya’ya gelen öğrenciler dolu dolu bir gün geçirerek Kütahya’nın tarihi mekanlarını yakından tanıdı.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Kemal Kolukısaoğlu, Kütahya Kültür ve Turizm Müdürlüğü personellerinden Mustafa Çakır ile Kütahya Belediyesi Sıtkı Olçar Çini Müzesi sorumlusu Yasin Tan’ın refakat ettiği öğrenciler sırasıyla Germiyan Sokağı, Ulu Cami, Dönenler Cami, Çini Müzesi ve Kütahya Kalesi’ni gezerek ilgili yöneticilerden bilgiler aldı.
Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Cuma günü yarıyıl tatiline başlayan öğrencilere huzurlu ve sağlıklı bir tatili dönemi dileyerek gençlerin her zaman yanında olduklarını söyledi.
Başkan Güler “Belediyemizin açtığı tiyatro, halk oyunları ve spor kurslarına katılan öğrencilerimiz için kültür gezilerine başladık. Hafta sonu Kütahya’mızın tarihi ve turistik değerlerini yakından tanıma imkanı bulan öğrencilerimizin memnuniyetini görmek bizleri mutlu ediyor. Bu organizasyonda ekibimize yardımcı olan Kütahya Belediyesi ve Kültür Müdürlüğü’ndeki arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Benzer etkinliklerimiz devam edecek” ifadelerini kullandı. İLHAN ASLAN