Meslek Liselerinden proje gösterisi

208

Kütahya’da bulunan 14 mesleki ve teknik lise, geliştirdikleri proje ve yaptıkları çalışmaları düzenlenen fuarda sergiledi.

Kütahya’da, mesleki eğitime dikkat çekmek amacıyla Meslek Liseleri Fuarı ve Tanıtım Günleri etkinliği düzenlendi.
Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde, Avrupa Mesleki Beceriler Haftası nedeniyle düzenlenen fuara 14 meslek lisesi, geliştirdikleri çeşitli projelerle katıldı.
Vali Ali Çelik, fuarı ziyaret ederek stantları gezdi, projeler hakkında öğrencilerden bilgiler aldı.
Vali Ali Çelik’e İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, bazı daire müdürleri ile okul müdürleri eşlik etti.
Özgün projeler geliştiren öğretmen ve öğrencileri tebrik eden Çelik, gazetecilere yaptığı açıklamada, meslek liselerinin önemine değindi.
Öğrencilerin aldıkları eğitim ve sonrasında geldikleri noktanın çok değerli olduğunu dile getiren Çelik, şunları kaydetti:
“Meslek eğitimi Türkiye ve dünya açısından çok değerli bir alan. Toplumun bütün dinamiklerini birlikte yönetebilmek ve ayakta tutabilmek adına bazı mesleklere özellikle sahip olmamız gerekiyor. Yapacağımız birçok şeyi meslekler aracılığıyla yapıyoruz. Bilindiği gibi toplumumuzda meslek altın bileziktir. Yani insanın bir mesleğinin olması çok değerli bir şey. Buradaki gençlerimizin meslek edinme çabaları taktire şayan. Projelerin hazırlanmasında emeği geçen bütün idareci, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum.” UMAHAN ÖZ