EVİ YANAN AİLEYE KÜTAHYA İHH’DAN YARDIM

448

Kütahya’da faaliyet gösteren İHH İnsani Yardım Derneği, darda kalanların yardımına koşmaya devam ediyor. İHH Kütahya, bu kez de evi yanan ailenin imdadına yetişti.

Kütahya merkeze bağlı Kepez köyünde çıkan yangında evi yanan ailenin yardımına İHH Kütahya İnsani Yardım Derneği üyeleri koştu. İhtiyaç sahibi Sarı ailesinin eksiklerini tespit eden dernek yetkilileri, hayırseverlerin destekleriyle temin ettikleri eşyaları aileye götürdü.
Dernek Başkanı Mustafa Yenipazar, yaptığı açıklamada, Kepez köyünde yaşayan Recep Sarı ve ailesinin ihtiyaç sahibi bir aile olduğunu öğrenince harekete geçtiklerini söyledi. Hayırseverlerin destekleriyle dernek üyeleri ve gönüllerce eşya temin edildiğini aktaran Yenipazar, şunları kaydetti: “Kepez köyünde yaşayan Recep Sarı ve ailesinin ikamet ettiği ev çıkan bir yangında tamamen kullanılamaz hale gelmiş. Sarı ve ailesi köy muhtarının da gayretleriyle köyde bulunan boş bir eve geçici olarak yerleştirildi. Biz de dernek olarak Sarı ailesine öncelikle erzak, nakdi para, halı, ev eşyası, yatak ve giysi desteğinde bulunduk. Önümüzdeki günlerde de yine hayırseverlerimizin destekleriyle oturma grubu ve beyaz eşya yardımında bulunacağız.”
Yenipazar, destekte bulunan herkese teşekkür etti. İLHAN ASLAN