Üniversitelerde 15 Temmuz konuşulacak

560

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, 15 Temmuz Darbe Girişiminin Sosyopolitik Analizi konulu panel ile çeşitli etkinlikler düzenleyecek, ile Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi ise 24., 25., 26. Dönem Milletvekili Metin Külünk 15 Temmuz tehdit ve tedbirleri ile konferans verecek.

15 TEMMUZ DARBE
GİRİŞİMİNİN SOSYOPOLİTİK ANALİZİ PANELİ
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Kütahya Dumlupınar Üniversitesi çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak. 2016 yılında 15 Temmuz gecesi başlatılan hain darbe girişiminin, Türk milletinin demokrasiye olan bağlılığıyla püskürtülmesinin 3. yıldönümünde Kütahya Dumlupınar Üniversitesi konferans, panel, söyleşi ve kısa film gösterimleriyle Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri düzenleyecek. DPÜ’deki ilk etkinlik 11 Temmuz günü saat 15.00’te başlayacak, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Beylerbeyi Salonu’nda düzenlenecek olan 15 Temmuz Darbe Girişiminin Sosyopolitik Analizi adlı panel olacak. Üniversitenin akademisyenlerinden Doç. Dr. Ahmet Türkan’ın moderatör, Prof. Dr. Hüsamettin İnaç, Prof. Dr. Talip Karakaya, Dr. Öğr. Üyesi Selami Erdoğan ve Dr. Öğr. Üyesi Ümit Aktı’nın da konuşmacı olarak katılacağı panele, Kütahya protokolünden de üst düzeyde katılım bekleniyor.

TAVŞANLI’DAN DÜNYANIN 30 ÜLKESİNE CANLI BAĞLANTI

15 Temmuz’dan bir gün sonra Tavşanlı Belediyesi Kültür Sarayı, 15 Temmuz Darbe Girişimi ve İslam Coğrafyasına Yansımaları Konferansına ev sahipliği yapacak. Konferansta dünyanın 30 ülkesinden akademisyen, gazeteci ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, 15 Temmuz 2016’dan bugüne darbe girişimine ilişkin olarak ülkelerinde yaşanan gelişmeleri Tavşanlı’da düzenlenen konferansın katılımcılarıyla paylaşacak.

16 Temmuz günü saat 15.00’te başlayacak ve Doç. Dr. Bülent Cırık’ın moderatörlüğünde düzenlenecek 15 Temmuz Darbe Girişimi ve İslam Coğrafyasına Yansımaları Konferansı da tüm halkımızın katılımına açık olacak.

15 TEMMUZ TEHDİTLER VE TEDBİRLER” KONULU KONFERANS

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin (KSBÜ) düzenleyeceği 15 Temmuz hain darbe girişimi ile ilgili anma etkinliğine DE 24., 25., 26. Dönem Milletvekili Metin Külünk katılacak.
“15 Temmuz Tehditler ve Tedbirler” konulu konferans 16 Temmuz tarihinde saat 14:00’da Sağlık Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde gerçekleşecek. Etkinliğe tüm vatandaşların davetli olduğu bildirildi.
HABER MERKEZİ