TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

546

T.C.
KÜTAHYA
2. İCRA DAİRESİ
2018/315 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kütahya ili Merkez Cedit Mahallesi,158 Ada,41 Parselde kayıtlı,298,06 Yüzölçümlü,Yedikatlı Üçüncü kat 8 Nolu Bağımsız bölüm Mesken niteliğinde,3/B Y apı sınıfında betonarma karkas yapı tarzında bodrum+zemin+5 Normal katlı,olarak inşa edilmiş olup,Taşınmaz onaylı Projesine göre 2 Oda,Salon,Mutfak,Antre,Banyo,WC ,1 Adet balkon hacimlerinden oluşmakta olup,Bürüt 90,00 M2 Alanlıdır,Bina giriş kapısıCamekanlı demir doğrama olup,giriş holu, ve merdivenleri,mermer kaplama,Merdiven korkulukları,Aliminyum,doğramadır,Taşınmazın girişinde çelik kapı bulunmaktadır,İçmekanda oda,Antre, ve mutfak zeminleri laminant parke kaplı,Duvarları seten boyalıdır,Mutfak bölümünde,dolap gurubu ve mermerit tezgahı mevcuttur,Islak hacimlerde, zemin ve duvarlar seramik,kaplı olup, Vitrikiye ürünleri mevcuttur,İçkapılar ahşap pres kapı, Pencereleri Pvc mamülüdür,Meskende ısınma ve sıcak su Doğalgazdan sağlanmakta olup, yeni ve bakımlıdır
Yüzölçümü : 298,06 m2
Arsa Payı : 1500/29806
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 165.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 25/04/2019 günü 10:40 – 10:45 arası
2. Satış Günü : 30/05/2019 günü 10:40 – 10:45 arası
Satış Yeri : YENİ KÜTAHYA BELEDİYESİ MEZAT SALONU -GAYBİEFENDİ MAH,ATATÜRK BULVARI NO:83 1. KAT MECLİS SALONU YENİ GURUP TOPLANTI ODASI.
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/315 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2019
Recep ÖZYILMAZ
İcra Müdür Yardımcısı
29048
KÜTAHYA HİSAR GAZETESİ 20.03.2019