İsmail Karakuyu, son yolculuğuna uğurlandı

429

Dün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Sağlık eski Bakanı Prof.Dr. İsmail Karakuyu, memleketi Kütahya’nın Simav ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.
Doğru Yol Partisi’nden (DYP) 19., 20. ve 21. dönem Kütahya milletvekili seçilen Karakuyu için Simav Nasuh Ağa Camii’nde öğle namazına müteakip cenaze töreni düzenlendi.
20. Dönem milletvekilliği esnasında kısa bir süre Sağlık Bakanlığı görevinde de bulunan Karakuyu’nun cenaze namazına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Katip üyesi ve AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, Belediye Başkanı Süleyman Özkan, Kütahya İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, iş adamı İsmet Güral, siyasi partilerin başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Karakuyu’nun cenaze namazını Simav İlçe Müftüsü Muhammed Aydın kaldırdı.Helallik alınmasının ardından naaşı bir süre eller üzerinde taşınan Karakuyu, daha sonra cenaze aracına konuldu.
Karakuyu, daha sonra Yeni Mahalle Kabristanı’nda dualarla toprağa verildi.İHA