İbrahim Yiğit yeniden başkan seçildi

551

Kütahya Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birlik başkanı İbrahim Yiğit Kütahya Esnaflarından tam not alarak güven tazeledi. Yiğit, Birlik Başkanı olarak esnafların sesi olmaya devam edeceğini belirtti.

METEM tesislerinde yapılan seçim ile tekrar güven tazeleyen İbrahim Yiğit esnafın her daim yanında olacağını dile getirdi. Özlenen birlikteliklere de sahne olan seçim siyasi parti il başkanlarının ve meslek odası başkanları ile çok sayıda esnafla birlikte Yiğit’in galibiyeti ile sonuçlandı. 2009 yılından buyana 9 yıldır Kütahya Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birlik Başkanlığı görevi yapan İbrahim Yiğit tek liste ile girdiği (KUTESOB ) Olağan Genel Kurulu sonunda yeniden başkan olarak seçildi.

Geçtiğimiz hafta sonu (Pazar) günü METEM Tesislerinde gerçekleştirilen 47 odaya bağlı 340 üyenin oy kullandığı seçimler öncesi kısa bir açıklama yapan KUTESOB Başkanı Yiğit, “halen 2009 yılında göreve geldiğim günkü gibi hevesim ve başarılara inancım var, bir gün hevesimi kaybedersem, yorulduğumu hissedersem görevimi hemen başka arkadaşa bırakacağımdan emin olabilirsiniz” dedi. büyük katılım ile yapılan kongreye Ak Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ferhan Yıldırım, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Gökhan Tomruk, Kütahya Ticarete İl Müdürü İsmail Hakkı Uygun, Kütahya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi Başkanı Enver Erdoğan, Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı (SESOB) Hasan Ali Şan, Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Abdülkadir Konak ve oda üyeleri katıldı.

“4+4+4 SİSTEMİ SANATKARLARIN YETİŞMESİNE ENGEL OLUYOR”

Kütahya Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birlik Başkanı İbrahim Yiğit METEM de yapılan Olağan Genel Kurulda bir konuşma yaparak şunları söyledi. “ Esnaf verilen hiçbir şeyi unutmaz iyiliği de kötülüğü de MEB tarafından son dönemde bir reform yapılmış olsa da 4+4+4 sistemi gerçekten sanatkârların yetişmesine engel oluyor. Esnaflığın ahi teşkilatından yetişerek öğrenilmesine engel oluyor. Okullarımızda elbette eğitim veriliyor. Ama ahilikten gelen ahlak kültürünü tam olarak alamayabiliyor. Ama bir ustanın yanında yetişen çırak, hem ustasından aldığı mesleki eğitimi hem de ahlak kültürünü tam olarak alamayabiliyor. Ama bir ustanın yanında yetişen çırak hem ustasından aldığı mesleki eğitimi hem de ahlak dersini almış oluyor. Türkiye’de ahlak ve ahilik kültürünün yaşaması için esnaf ve sanatkârların yaşaması lazım. Yaşaması içinde çırak ve kalfaların yetişmesi lazımdır” dedi. Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ferhan “Yıldırım ise kürsüde yaptığı konuşmada “ 24 Haziran seçimlerinin yapılan KUTESOB kongresinin Kütahya’ya ve tüm Türkiye’ye baharı müjdeleyeceği temennisinde bulunarak kongrenin hayırlara vesile olmasını diledi.

BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ BOZULMASIN

Başkan Yiğit yaptığı konuşmada “ her zaman söylüyorum, bu teşkilat hepimizin birimizin yaptığı başarı veya başarısızlık hepimize mal olur. Biz bir olursak yapamayacağımız proje aşamayacağımız bir engelin olmadığını düşünüyorum. Dışarıdan gelen misafirlerimiz de Kütahya’da ki birlik ve beraberliğin takdire şayan olduğunu söylediler. Bu birliğin sağlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğimiz bozulmasın” dedi.

“ESNAF DENİLDİĞİNDE BENİM İÇİN AKAN SULAR DURUR”

Kendisinin bir esnaf aileden geldiğini esnaf ve sanatkarların sıkıntılarını bildiğini dile getiren Ak Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş ise, geçmişte yaşadığı anıları paylaşarak şu ifadelere yer verdi: “Esnaf denildiğinde benim için akan sular durur. İbrahim Yiğit beyefendinin bugüne kadar şehrimize, birliğimize, odalarımıza esnaf kardeşlerimize yapmış olduğu hizmetten ve göstermiş olduğu gayretten dolayı şahsım adına şükranlarımı sunuyorum. Bundan sonraki dönemde şahsına ve yeni görev alacak yönetimine muvaffakiyetler diliyorum. Oy derdine düşmeden bir menfaat beklemeden iktidar partisinin elleri esnaf odaları birliğine sonuna kadar açıktır dedi. dilek ve temennilere geçilmesinin ardından Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birlik Başkanı İbrahim Yiğit tekrar söz alarak birlik ve beraberlik mesajını yineledi.

Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birlik Başkanlığına güven tazeleyen İbrahim Yiğit’in yeni yönetimi şu isimlerden oluştu. YÖNETİM KURULU ASİL; Recep Çelikkaya, Hasan Ay, Şevket Ergün, Ümit Kaynar, Recep Kaya, Ekrem Uslu YÖNETİM KURULU YEDEK; Murat Duran, Nadir Ertaş, Yahya Türk, Bayram Akkaya, İbrahim Sönmez, Hasbi Ertaş, Ahmet Çakır DENETİM KURULU ASİL; Abdullah Akpınar, Ali Tosun, İsmail Hakkı Ayva DENETİM KURULU YEDEK, İmdat Yalçın, Bekir Girgin, Vedat Ayva DİSİPLİN KURULU ASİL; Onur Düvenli, Hakan Dayanç, Halil Sezer DİSİPLİN KURULU YEDEK; Muammer Çimen, Emre Dönmez, Orhan Demirtaş