‘Şehrimiz için birlikte çalışmaya devam edeceğiz’

668

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odasında (KUTSO) 2013-2018 döneminde görev yapan organ üyelerinin ve yeni dönem meclis üyeleri, meslek komiteleri, yönetim kurulu ve organ üyelerinin katıldığı belge töreni düzenlendi.

KUTSO sosyal tesislerinde düzenlenen törende 2013-2018 yılları arasında hizmet veren Organ üyelerine teşekkür belgeleri verildi.

Törene KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç, KUTSO Meclis Başkanı Nafi Güral, Eşi Gülsüm Güral ve eski ile yeni organ üyeleri katıldı.

“ŞEHRİMİZİN GELİŞMESİ İÇİN HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ ”

Burada bir konuşma yapan Meclis Başkanı Nafi Güral, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı. Güral, şunları kaydetti: “Bana görev verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bu 23 yılımın sonunda nöbet değişikliği olması gerektiğini düşündüm. Çünkü odamız 96 yaşında. 96 senenin dörtte birinde ben başkan olmuşum bu nedenle nöbeti siz değerli arkadaşlarımıza devrediyorum. Beraber çalıştıklarımız var yeni çalışacak olan arkadaşlarımız var. Ancak nöbet devrederken hiçbirimiz bu görevlerin dışında saymıyoruz kendimizi. Yine sizlerin yanında, yine sizlerin hizmetinde burada bu şehrin gelişmesi için hep birlikte çalışacağız. Hep beraber çok güzel işlere imza attık.”

“KÜTAHYA’NIN GELİŞMESİ İÇİN ALTI ERK BİR ARADA OLMASI GEREKİYOR”

“Çok güzel başarılar elde ettik ve özellikle odalar birliği içinde de örnek oda olma vasfını kazandık” diyen Güral, “Kütahya’da yapamadığımız bir tek şey var. O da biliyorsunuz ki her zaman söylüyorum; Kütahya’nın gelişmesi için altı erk bir arada olması gerekiyor. Halk, sivil toplum örgütleri, yerel yönetimler, üniversite, siyaset ve yerel basın. Maalesef benim görev yaptığım dönemde bu gerçeği hayata geçiremedik. Hep beraber, özellikle fiili olarak, resmi olarak görev almış arkadaşlarımız bunu her vesileyle dile getirmeliler. Hepimiz de bu idealler için peşinde koşmalıyız. Kütahya’nın gelişmesi ancak bu altı erkin bir araya gelmesiyle olması lazım gelen, hak ettiği gelişmeleri sağlayabilir. Eğer Kütahya’nın ekonomisini geliştirirsek hepimizin sosyal yaşantısı daha iyi olur. Hiçbirimiz de bu memleketi bırakıp bir yere gitme şansı yok. Eğer burada yaşayacaksak, hem kendimiz hem ailemiz ve bundan sonra gelecek çocuklarımız ve hatta torunlarımız için bunu başarmak zorundayız. Gözlerinizi kapatın düşünün, ekonomisi güçlü olan ülkeler her zaman ön planda sözünü geçiren ülkeler kategorisinde yer alıyor. Eğer ekonomisi güçlü değilse itiliyor. Bu nedenle Kütahya’nın ekonomisinin geliştirilmesi aynı zamanda bizlerin ekonomik çabalarıyla olacak. Hepinizden özellikle bu konuda çalışmalar yapmanızı bekliyoruz.”

“ÜSTÜME DÜŞEN GÖREVİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİM”

Güral, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Beraber çalışacağız. Ben her ne kadar odayı temsil eden yönetim kurulu başkanlığı görevimi bırakmış olsam da yine sizlerin teveccühüyle meclis başkanı olarak beraber çalışacağız. Kendimi hiçbir zaman bu çalışmaların dışında görmüyorum. Ben üstüme düşen bütün görevleri yapacağım ancak benimle beraber bütün arkadaşlarım da aynı şevkle, aynı sorumlulukla çalışacaklarına inanıyorum. Göreceksiniz her şey çok güzel olacak. Biz görevimizi, nöbetimizi devrediyoruz. Bunu yaparken de gözümüz hiç arkada değil. Yeni seçilen arkadaşlarımız bizlerden daha iyi performans gösterecekler. Kısa bir süre içerisinde Genel Kurul kadroyla Ankara’ya Rıfat Bey’e gideceğiz. Rıfat Bey davet etmiş. Ona da iyi dileklerimizi sunacağız.” dedi.

“ZOR AMA ŞEVKLİ VE ŞEREFLİ BİR VAZİFE”

KUTSO Başkanı İsmet Özotraç da yaptığı konuşmada: “İnşallah bu şerefli vazifeyi en iyi şekilde yapma gayreti içerisinde olacağız” dedi.
Özotraç: “Bir dönem de Meclis başkanlığı görevini bize tebliğ ettiler onu da en iyi şekilde yapmaya gayret gösterdik. Bu dönemde yönetim kuruluna, meclisimize ve meslek komitelerimize, bizlere altın tepsi içinde sunulan bir hizmet armağanıdır. Başta çok değerli Başkanımız ve KUTSO üyelerinin neticesinde bugünlere geldik. Başkanımıza ve KUTSO üyelerine bu vazifeleri bizlere verdikleri için şükranlarımı arz ediyorum. Başkanımdan sonra vazife yapmanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz ama her zaman yanımızda olduğunu ve onun göstermiş olduğu prensiple ve hoşgörüsü, tevazuu, çalışkanlığı, gayreti, disiplini neticesinde odamızı bir müessese haline ve kurumsallaşmış bir konuma getirmiştir. Bizlerde bu getirmiş olduğu kurumsallaşmayı, günü şartlarına ve dünya gerçeklerine göre belki yenilerini ilave edebiliriz. Bu azim ve şevkle çalışacağımıza gayret göstereceğimize başkanımızın başlatmış olduğu ve devam etmesi gereken hususların en iyi şekilde devam etmesi için gayret sarf edeceğimize inanıyorum. İşimiz kolay değil zor ama şevkli ve şerefli bir vazife” ifadelerini kullandı.