Kayıp Gençten Haber Alınamıyor

549

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde 4 Ekim 2017 tarihinde kaybolan 35 yaşındaki gençten haber alınamıyor. Edinilen bilgiye göre, Ulucami Mahallesi’ndeki evinden 4 Ekim akşamı ayrılan 35 yaşındaki Özkan Yürük’ten haber alınamıyor.

Gencin motosikletinin babası Ömer Yürük (65) tarafından Karakova Mahallesi’nde Ada Çayı kenarında bulunması sonrası polis, jandarma, AFAD ve İHH arama kurtarma ekipleri çevrede arama yaptı.

Özkan Yürük’ün babası Ömer Yürük, aramaya devam ettiklerini ancak oğlundan henüz haber alamadıklarını ifade ederek, “Oğlum, kaybolduğu gün saat 16.30’da evden çıkıp gittikten sonra akşam saat 20.30’dan sonra haber alamadık. Hiçbir aile sorunu yoktu, 3 gün öncesi oğlunun sünnet merasimi olmuştu. Kendisinin hiçbir borcu yoktu, bankada ya da yanında yüklü bir para yoktu. Paraları alıp kaçtı gibi dedikodulardan çok rahatsızız. Sabaha kadar eve gelmeyen oğlumu bir arkadaşı ile aramaya çıktık. Sabah saatlerinde motosikletini Karakova mevkiinde bulduk. Polis ekipleri geldi motosikleti inceledi ve arama ekipleri geldi arama çalışması yapıldı. Birkaç saat arama çalışması sonrası bir kişi gelerek ben Özkan Yürük’ü gece gördüm demesi üzerine ölü olarak değil de kayıp şahıs olarak aranmaya başlandı. Oğlumuzu görenlerin emniyet ekiplerine haber vermelerini istiyoruz” dedi.