‘Kütahya yıllarca ihmal edildi’

473

Belediye Başkanı Alim Işık, sanata değer katanlar gecesinde yaptığı konuşmada, Kütahya’nın geçmiş yıllarda çok ihmal edildiğini bildirdi. Başkan Işık, yaptıkları çalışmalarla Kütahya’nın dünya şehri olmaya aday olduğunu söyledi.

Kütahya’da Sanata Değer Katanlar etkinlikleri kapsamında Halk Ozanı Medet Durmaz konseri ve Semah Ekibi gösterisiyle Kütahya Hacı Bektaş-i Veli Derneği vatandaşlarla buluştu.
Kütahya Belediyesi organizasyonuyla belediye bahçesinde düzenlenen etkinlikte Halk Ozanı Medet Korkmaz konseri ve Semah Ekibi gösterisi sunuldu.
Burada konuşan Belediye Başkanı Alim Işık, sanata değer katanların değerli olduğunu belirtti.
“Güzel bir gecede güzel insanlarla birlikteyiz. Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diyen Işık, şunları kaydetti: “Kütahya’ya ve sanata değer katanlar dediğiniz zaman Kütahya’da yaşayan tüm hemşehrilerim bunun içine giriyor ama biraz gayret edip bu da bizden olsun diyenler bir adım öne geçiyor. Öncelikle Niyazi Togan Başkanım başta olmak üzere siz değerli canlarımızın her zaman yanında olmaya özen gösterdik. Biz etle tırnak gibiyiz. Biz bu şehre başkanlık yapmaya gelmedik. Benden önce 54 belediye başkanı geçirdi bu şehir, onların içerisinde başkanlık yapanlar fazlasıyla vardı. Bu şehre bir hizmetkâr gerekiyordu, ahtım oydu, ben ona talip oldum ve bu şehrin hizmetkârı olmaktan da onur duyuyorum. Daha ne çok şeyler yapacağımızı zaman içerisinde hep beraber göreceğiz.
Konuşmasında kendisinden önceki dönemlerde Kütahya’nın ihmal edildiğini savunan Işık, şöyle devam etti: “4 yılda 2 yılı pandemi, arkasından 1-1,5 yılı Rusya-Ukrayna Savaşı’nın piyasaları allak bullak etmesi, yaklaşık 6 aydır da deprem ve doğal afetlere rağmen bu şehir tarih yazıyor. Kim ne derse desin, Rabbim de görüyor, Kütahyalı hemşehrilerim de görüyor.
Önümüze bakacağız ve hep beraber bu şehri ihya ve imar edeceğiz. Bu bu şehrin hakkı. Bu şehir yıllarca ihmal edilmiş, maalesef beklediği hizmetleri görememiş olmanın ıstırabını çok çekti. Şu anda dünya şehri olmaya aday. Allah’ın izniyle o da olacak. Göreceksiniz o da olacak.” ŞENAY AYDEMİR