OKUL ÖNCESİNE ÜCRETSİZ YEMEK

524

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, 6 Şubat 2023 günü okul öncesinde tüm çocuklara beslenme verilmesi konusunda hazırlıkların devam etiğini bildirdi.

Başyiğit, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulama detaylarının ele alınması amacıyla yapılan hazırlık çalışmalarının gözden geçirildiği toplantıda illerden gelen veriler çerçevesinde her anaokulu ve ana sınıfına nasıl beslenme verileceği belirlendiğini söyledi.
Okul bazlı oluşturulan listelerin illere gönderildiğini aktaran Başyiğit, şunları kaydetti: “İlimize ait liste çerçevesinde ilçe milli eğitim müdürlerimizle çevrim içi toplantı gerçekleştirdik ve dönem başında öğrencilerimize verilecek ücretsiz yemek hizmetinin detaylarını değerlendirdik. 6 Şubat 2023 günü, okul öncesinde tüm çocuklara beslenme verilmesi konusunda hazırlıklarımız il müdürlüğümüz ve ilçe müdürlüklerimiz ile okul müdürlüklerimizce devam etmekte. Ücretsiz beslenme programının sorunsuz bir şekilde uygulanması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlimiz merkezinde yapılan planlamalar çerçevesinde mutfağı olmayan ve ücretsiz yemek uygulamasından yararlanacak olan okullarımıza, Yoncalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Devlet Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yemekler hazırlanarak ulaştırılacaktır. Bu yemekler sıcak ve hijyenik olarak öğrencilerimize zamanında servis edilmesi, herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için tüm tedbirlerimizi almış bulunuyoruz.” MERVE AKGÖZ