FATİH ERBAKAN: ‘BİZ HAZIRIZ’

1106

Partisinin il kongresi için Kütahya’ya gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin hızla büyüdüğünü ve kadrolarının Türkiye’yi yönetmeye hazır olduğunu söyledi

Erbakan, partisinin Kütahya Belediyesi Bengisu Sosyal Tesisleri’nde düzenlediği il kongresinde partililere hitap etti.
Yeniden Refah Partisinin hızla büyüyen, tüm Türkiye’de büyük coşkuyla ilerleyen bir parti olduğunu belirten Erbakan, şöyle konuştu: “Hiç kimseden yardım almadan, Allah’ın yardımı ve milli görüşün bereketiyle bugünkü duruma ulaştık. Seçime kadar 500 bin parti üyesine ulaşmayı hedefledik. Yeniden Refah Partimiz Türkiye’nin en hızlı büyüyen siyasi partisi durumuna gelmiştir. Haziran ayında Yargıtayın açıkladığı resmi rakamlara göre bir ay içerisinde en fazla üye kaydeden parti; Yeniden Refah Partisi olmuştur, şampiyon olmuştur. Bir ayda, haziran ayında 18 bin üye kaydettik. Temmuzda kendi rekorumuzu egale edip bir ayda 32 bin üye kaydettik. Bu ay bir sonraki il başkanları toplantımıza kadar bir ayda 50 bin kaydedeceğiz ve üye sayımızı 350 bine çıkaracağız. Seçimlerin öncesinde toplam üye sayımızı 500 bin hedefine ulaştıracağız.”


Konuşmasında hükümeti ve muhalefeti eleştiren Erbakan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “İşte altılı masanın ilk üç gündemi belirlendi. İlk üç gündemden birincisi ‘Mecliste çoğunluğu elde edersek yapacağımız ilk iş İstanbul Sözleşmesi’ni yeniden hayata geçirmek olacak.’ Biz boşuna mı diyoruz? Bu altılı masadan millete hayır gelmez. ‘İktidar olursam ilk işim İstanbul Sözleşmesi’ni yeniden yürürlüğe sokmak olacak.’ diyen bir yapıdan bu millete bir hayır gelir mi Allah aşkına. İstanbul Sözleşmesi demek, toplumsal cinsiyet eşitliği adı altında cinsiyetsiz toplum oluşturmak demektir.”
İl Başkanı Osman Gezgin ise konuşmasında Yeniden Refah Partisinin 81 ilde teşkilatlanmasını tamamladığını aktardı. Gezgin, “Genel başkanımızın liderliğinde bugün baraj sorunu olmayan iki yanlıştan birini tercih etmeyen tek başına yoluna devam eden bir partidir.. Başkan Erbakan Başkan Erbakan Başkan dünya üzerinde de ciddi anlamda karşılık bulan bir partidir ve bir. Liderdir. Onun ispatı, bundan yirmi beş yıl önce merhum liderimiz Profesör Doktor Necmettin Erbakan hocamızın önderliğinde kurulmuş olan D-sekiz ülkelerini yirmi beş yıl aradan sonra tekrar. Şu anda geçtiğimiz aylarda Genel Başkanımız sekiz ülkenin de büyükelçisini misafir etti. Bakınız, dikkatinizi çekmek istiyorum. Burada dikkatimizi çekecek olan konu şudur. Bizim partimiz şu anda ne iktidar, ne de muhalefettedir. Lakin sekiz tane büyükelçiyi ki tahmin edebiliyorsunuz ki onlar kendi ülkelerinin cumhurbaşkanlarına, başkanlarına izinsiz bu toplantılara dahil olamazlar. Türkiye’yi büyükelçisi bizzat Genel Başkanımızın karşısında o toplantıya katılmıştır. Bu da Yeniden Refah Partisi’nin ve muhterem liderimiz Doktor Fatih Erbakan’ın dünya üzerindeki itibarını göstermektedir. Muhterem liderim, Kütahya’mız on üç ilçesiyle, tüm teşkilatlarıyla her daim emirlerinize hazırdır efendim.”
Konuşmaların ardından yapılan genel kurulda Gezgin yeniden il başkanı seçildi.
Gezgin, Erbakan’a üzerinde Fetih Süresi bulunan Çini Pano hediye etti. HÜSEYİN CAN AKSU