Kütahya’dan Dumlupınar’a Fotoğrafçılık Maratonu başladı

343

Kütahya Valiliği himayesinde, Kütahya Evliya Çelebi Fotoğraf Derneğinin (EÇFOD) iş birliği ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) desteğiyle, 24-26 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek Zaferin 100. Yılında Kütahya’dan Dumlupınar’a Fotoğrafçılık Maratonu başladı

Şehitleri anmak, fotoğrafın, sosyal medyanın gücünü kullanarak manevi duyguları geliştirmek ve Büyük Zafer’i geleceğe taşımak amacıyla düzenlen yarışma; sayısal (dijital), renkli veya siyah-beyaz fotoğraf, drone fotoğrafı olmak üzere iki kategoride düzenleniyor.
Yarışmanın herkese açık olduğunu söyleyen Vali Ali Çelik, “Fotoğraflarıyla tarihi durdurmak ve geleceğe not düşmek isteyen herkesi Büyük Zafer’imizin 100. yılında, kurtuluşun şehri Kütahya’mıza bekliyoruz. 30 Ağustos Zaferi’nin en özel karelerini görmek için sabırsızlanıyoruz” dedi.
Başvuruları dün başlayan yarışmada, kategori birincilerine 10 bin, ikincilerine 7 bin, üçüncülerine ise 5 bin TL ödül ile madalya sunulacak. EÇFOD’dan yapılan açıklamada yarışmada ayrıca Şehit Sancaktar Özel Ödülü’nün de verileceği açıklandı.
Etkinlik kapsamında gerçekleştirilecek Fotoğrafçılar Maratonu da 24-25-26 Haziran tarihlerinde Kütahya şehir merkezi ve Dumlupınar Meydan Muharebesi’nin geçtiği Altıntaş ve Dumlupınar ilçelerindeki şehitlik ve anıtlarda gerçekleştirilecek.
Etkinlikler kapsamında DPÜ’de 25 Haziran günü sergi ve sunumlar düzenlenecek. İLHAN ASLAN