Pazarlar MYO’da iki festival birden

296

DPÜ Pazarlar Meslek Yüksekokulu, ilk kez düzenlenen Çölyak ve Tasarla & Tabakla festivallerine ev sahipliği yaptı.

Etkinlikte Uzm. Dr. Şennur Doğan, Diyetisyen Öznur Akyaz çölyak konusunda eğitim sunumlarını yaparak katılımcıları çölyak hastalığı konusunda bilgilendirdiler. Konuşmaların ardından Doğan ve Akyaz’a Prof. Dr. Muammer Gavas tarafından hediyeler sunuldu.
LEZZET VE SANAT AYNI TABAKTA BULUŞTU
Pazarlar MYO Kütüphanesi’nde düzenlenen 1. Tasarla & Tabakla Festivali’ne ise Rektör yardımcısı Prof. Dr. Muammer Gavas, DPÜ GSF Dekanı Prof. Dr. Levent Mercin, Pazarlar MYO Müdürü Prof. Dr. Semra Durmuş Acer, etkinliğin düzenlenmesi fikrini ortaya atan GSF öğretim üyemiz Doç. Dr. Oya Aşan Yüksel, akademik ve idari personeller ve öğrenciler katıldı.
Pazarlar MYO Gıda Teknolojisi programı öğrencilerimizin belirlediği yemeklere göre GSF öğrencilerin tabak tasarımı yaptığı ve aynı tabakta sanatla lezzetin buluştuğu festivalde yemek ikramları, müzik dinletisi, dans ve yarışma etkinlikleri de düzenlendi. Festivalde birinciliği Uzak Doğu tarzında hazırlanan tabak kazandı. Yarışmada birinci olanlara ödülleri Prof. Dr. Muammer Gavas tarafından verildi.
Etkinliklerle ilgili olarak Pazarlar Meslek Yüksekokulumuzdan yapılan açıklamada festivallerin düzenlenmesine emek sunan akademisyenlere, protokol üyelerine, konuşmacılara ve katılımcılara teşekkür edildi.
MYO bahçesinde 9 Mayıs Çölyak Farkındalık Günü dolayısıyla düzenlenen 1. Çölyak Festivali’ne Pazarlar Kaymakamı Burhanettin Yavaşi, Pazarlar Belediye Başkanı Bilal Demirci, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muammer Gavas, MYO Müdürü Prof. Dr. Semra Durmuş Acer, Kütahya Çölyak Derneği Başkanı Nuray Sayıner, Uşak Çölyak Derneği Başkanı Ömre Aydın, akademik ve idari personellerimiz ve öğrencilerimiz katıldı. İLHAN ASLAN