Geleneksel Büyük Hayır ve Toplu Sünnet Töreni

331

Simav’da bir asra yakın geçmişi olan geleneksel Büyük Hayır ve Sünnet Töreni Simav Belediyesinin ev sahipliğinde bu yıl da düzenlendi

Simav Belediyesi tarafından düzenlenen toplu sünnet töreninde 20 çocuk sünnet oldu.
Törene Vali Ali Çelik’in yanı sıra Kütahya milletvekilleri İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler, Ahmet Erbaş, Simav Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, Simav Belediye Başkanı Adil Biçer, protokol üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Halk oyunları ve mehteran ekibinin de gösterilerini sunduğu programda Geleneksel Okçuluk Turnuvasında dereceye giren sporcular ödüllendirildi.
Vali Çelik, sporcuları tebrik ederek başarılarının devamını diledi.
Sünnet olan çocuklarla yakından ilgilenen ve aileleriyle görüşen Vali Çelik, çocuklara çeşitli hediye ve harçlık verdi.
Bir asra yakın süredir düzenlenen geleneksel törende Simavlılarla bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu paylaşan Vali Çelik, “Milletleri millet yapan değerleri, kültürleri, inançları ve birliktelikleridir. Aileden başlayarak en önemli şey birlikte olmak. Başarılar, bir ve beraber olduğumuz müddetçe anlamlı. Birlik ve beraberliğimizin tıpkı bugün olduğu gibi her alanda güçlü olmasını diliyor, başta Simav Belediye Başkanımız Adil Biçer olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Rabbim çocuklarımızı ailelerine, vatanımıza ve milletimize hayırlı evlatlar eylesin” dedi.
85 yıldır devam eden törenin yüzyıllarca daha devam edeceğine olan inancını da paylaşan Vali Çelik, “Yeter ki değerlerimize sahip çıkalım, onları koruyalım. Rabbim devletimize milletimize zeval vermesin” dedi.
Törende bir konuşma yapan AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, ”Simav KOBİ Sanayi Bölgesi ile Küçük Oto Sanayi Bölgesi ile geleceğin üretim ve istihdam şehri, organize sera bölgesi ile tarımı ile ülkemizin gıda merkezi, termal suları ve doğasıyla turizmin parlayan yıldızı olma yolunda istikrarlı ve emin adımlarla ilerlemektedir. Bazı hizmetlerimizden özetle bahsetmek isterim. İlçemizde uzun yıllardır esnafımız için çözümsüz bir problem olarak görülen oto sanayi sitemizin sözünü Çevre ve Şehircilik Bakanımızdan Simav ziyareti esnasında almıştık. Geçtiğimiz günlerde TOKİ protokolü imzalandı. En yakın zamanda kamulaştırma işlemleri başlayacak.5 yıldan beri takip ettiğimiz önemli bir proje de Simav Küçük ve Orta Ölçekli (KOBİ) Sanayi Bölgemizdi. Güneş enerji panelleriyle kendi enerjisini üretecek çevre dostu sanayi bölgemizde 12 bin ve 9 bin metrekarelik iki fabrikamızın temeli atıldı. Yaklaşık 55 bin metrekare alanda hizmet verecek olan sanayi sitemizde 20’ye yakın esnaf ve sanayicimize modern tesislerde üretim yapma, 1500 vatandaşımıza da istihdam desteği sağlamış olacağız. Dünyada savunma sanayi kadar belki de ondan daha önemli olan tarımsal üretimin dikkat çektiği bir çağda, ilçemizde 1 milyon 200 bin metrekare alanda faaliyete geçecek olan Simav Jeotermal Kaynaklı Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgemiz, ekonomimize 100 milyon katkı sunarken, istihdamımıza ve ihracatımıza büyük güç verecektir” diye konuştu. İHA