RAMAZAN ETKİNLİKLERİ TARİHİ SOKAKTA BAŞLADI

479

Kütahya’da yeni tip koronavirüs (Kovid19) tedbirleri kapsamında 2 yıldır yapılamayan ramazan etkinlikleri, tarihi Germiyan Sokak’ta yeniden başladı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Alim Işık, Kütahya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinliklere katılım sağlayan Kütahyalılara teşekkür etti. 2 yıllık pandemi süreci nedeniyle bu tür ramazan etkinliklerini yapamadıklarını ifade eden Başkan Işık, “Göreve geldiğimiz yıl 2019’da ücretsiz olarak etkinliklerimizi Germiyan Sokakta yapmıştık. Bunu bir gelenek haline getirelim dedik. Çünkü içinde bulunduğumuz bu ortam, şehrimize değer katan önemli bir kültür sokağımız. Değerlere sahip çıkılması, kültür ve sanata dair Kütahya’ya ait ne varsa, her türlü değeri ramazan etkinlikleri programında sergilenecek. Sokağımızı ve etkinlikleri şenlendiren, her standın katılımcısı değerli hemşehrilerime, STK’lara, kooperatiflerimize teşekkür ediyorum. Bu şehrin güzelliklerini gelecek nesillere aktarmak için, içinde bulunduğumuz rahmet, mağfiret ve bereket ayı ramazan ayında vatandaşlarımızla paylaşmak için yoğun bir emek harcadınız” dedi.
Etkinliklerin Kadir gecesine kadar her akşam devam edeceğini de kaydeden Başkan Işık, tüm Kütahya’yı Germiyan Sokakta buluşmaya ve güzellikleri paylaşılmaya davet etti.
Başkan Işık, “Bugüne kadar bize verdiğiniz destek, yaptığınız dualar için şahsım ve belediye çalışanlarımız adına hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Birlikte olmak, diri durmak, birlikte başarmak şehrimiz için çok önemli. Biz birçok hedef koyduk ama birinci olarak bu şehirde sosyal barışı sağlayacağız. Şükürler olsun 3 yıllık görev süremizde her hemşerim birbiri ile karşılaştığında eskiden olduğu gibi daha da coşku ile Allah selamını esirgemez hale geldi, kucaklaşır hale geldi. Kopukluk yaşadığımız iki yıllık pandemi sürecinde bile, esnafımızla, vatandaşımızla zor gününde birlikte olmaya özen gösterdik. Buna devam edeceğiz” dedi.
Ramazan Etkinliklerin açılış programına Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Damcı, Ertuğrul Cevahir, Murat Arık, MHP Kütahya il Başkanı Selçuk Alıç ve İl yönetimi, MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy ve il yönetimi ile birlikte katılan Belediye Başkanı Alim Işık, stantları tek tek gezerek hayırlı ve bereketli işler diledi.
Etkinlikler halk oyunları ekibinin gösterisi ve Türk Halk Müziği konseri ile devam etti .UMAHAN ÖZ