Barış Pınarı Bölgesi’ne yardım tırı

380

Kütahya’da düzenlenen yardım kampanyası kapsamında Suriye’deki savaş mağdurları için toplanan bir tır yardım malzemesi, bölgeye gönderildi.

İHH Kütahya İnsani Yardım Derneği Mali İşleri Başkanı Abdullah Atasever, 30 Ağustos Mahallesindeki derneğe ait depo önünde düzenlenen törende, savaş mağdurlarına yardım etmeye devam ettiklerini belirtti.
Yaklaşık 5 yıl önce başlatılan kampanya kapsamında bölgeye yardım göndermeye devam ettiklerini dile getiren Atasever, şunları söyledi:
Dernek olarak, Suriye’de yaklaşık 10 yıldır devam eden savaşta mağdur olanların yaralarını sarmaya devam ediyoruz. Bugün Barış Pınarı Harekatı Bölgesi’ne, içinde un, gıda, giyecek ve diğer insani yardım malzemelerinin bulunduğu tırı gönderiyoruz. Bu tırın hazırlanmasında birçok hayırseverimizin katkısı bulunmakta. Özellikle dernek üyesi ve gönüllüsü hanım kardeşlerimizin örmüş olduğu eldiven, bere, atkı ve kazak gibi giyecekler oradaki mazlumlara ulaştırılacak. Bu hazırlamış olduğumuz tırda yaklaşık 90 bin liralık insani yardım malzemesi bulunmakta. Biz dernek olarak bize ulaştırılan yardımların her kuruşunu yurt içi ve yurt dışındaki ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırmaya devam edeceğiz.”
2019 yılı içinde toplamda 4 tır malzeme gönderdiklerini, bugün gönderilen tırla birlikte malzemelerin yaklaşık 600 bin lira civarında olduğunu da sözlerine ekledi.
Daha sonra yardım malzemelerini taşıyan tır, dualarla Suriye’deki savaş mağdurlarına ulaştırılmak üzere uğurlandı. MERVE KARAMAN