İŞKUR’dan üniversite öğrencilerine sosyal çalışma programı

739

Çalışma ve İş Kurumu Kütahya İl Müdürü (İŞKUR) Kamil Uçan, üniversite öğrencilerinin bir yandan kamu kurumlarında toplumsal faydası olan işlerde çalışabileceklerini, diğer yandan mesleki niteliklerini geliştirebileceklerini bildirdi.

Uçan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Sosyal Çalışma Programı (SÇP) genelgesi kapsamında Kütahya’dan 240 üniversite öğrencisinin programdan yararlanacağını belirtti.

Sosyal çalışma programlarının, İŞKUR işbirliği ile kamu kurumlarında uygulanacağını dile getiren Uçan, şunları söyledi:
“Programa, açık öğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri hariç olmak üzere başarılı, aktif öğrenci kaydı olan bütün yükseköğretim öğrencilerinin diledikleri ilde katılabilecek. Herhangi bir bölüm ayrımı bulunmaksızın öğrenci kendisine en uygun olan programa katılabilecek, diledikleri ildeki sosyal çalışma programına başvurabilecekler. Her bir öğrencinin bir yaz döneminde en fazla 3 programa başvuru hakkı bulunmakta olup, haftalık çalışma süresi 3 gün olarak belirlenmiştir. Programa katılan öğrenciler, her gün için 67,36 lira ödeme almaya hak kazanacaklar. Başvurular, www.iskur.gov.tr adresi üzerinden online kullanıcı girişi yapılarak tamamlanacak olup, il müdürlükleri ve hizmet merkezleri üzerinden başvuru alınmayacaktır. Başvuru esnasında karşılaşılacak teknik sorunlara ilişkin kurum ve hizmet merkezlerinde işlem yapılacaktır.” MERVE KARAMAN