DPÜ Erişebilir Üniversite

594

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin 5 binası daha Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Kütahya Valiliği tarafından verilen Erişilebilirlik Belgesi almaya hak kazandı.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinin Erişilebilirlik Belgesi almaya hak kazanan 5 binası için belge teslim töreni düzenlendi.

Üniversite Senato Salonu’nda yapılan törene Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Remzi Gören, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kaan Erarslan ve Prof. Dr. Halis Aydemir ve belge almaya hak kazanan akademik ve idari birimlerin yöneticileri katıldı.

Törende Erişilebilirlik Belgeleri, Mühendislik Fakültesi adına fakülte dekanı Prof. Dr. İsmail Göktay Ediz’e, Fen Edebiyat Fakültesi adına fakülte Dekanı Prof. Dr. Anıl İça’ya, Olimpik Yüzme Havuzu ve Bedesten adına Sağlık Kültür ve Spor Dairesi (SKS) Başkanı İbrahim Gürer’e ve Kapalı Spor Salonu adına da SKS Şube Müdürü Ali Akyol’a verildi.

2018 yılı Aralık ayında da Üniversite Rektörlük, Engelsiz Öğrenci Birimi, Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kütüphanesi, Yabancı Diller Yüksekokulu, Hüsnü Özyeğin Öğrenci Yurdu ve Konukevi binalarının erişilebilirlik belgeleri Vali Dr. Ömer Toraman tarafından Rektör Prof. Dr. Remzi Gören’e ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kaan Erarslan’a verilmişti. İHA