TÜBİTAK’tan akademisyene destek

587

TÜBİTAK’ın ‘Bireysel Genç Girişimci Programı’nın başvuru sonuçları açıklandı. KSBÜ Öğr. Üyesi Doç. Dr. Hasan Emre Aydın, 3 boyutlu yazıcıda kullanılmak üzere ürettiği filament ile kemik hasarlarının iyileşme sürecini hızlandıracak.

TÜBİTAK’ın Bireysel Genç Girişimci Programı’nın (BİGG) başvuru sonuçları doğrultusunda Üniversitemiz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Emre Aydın’ın projesi, 4594 proje arasından seçilerek, hibe desteği almaya hak kazandı.

Doç. Dr. Aydın, 3 boyutlu yazıcıda kullanılmak üzere ürettiği filament ile kemik hasarlarının iyileşme sürecini hızlandıracak.Konuyla ilgili proje sahibi Üniversitemiz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Emre Aydın şunları söyledi: ‘’ Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Nöroşirürji Anabilim Dalı ve N&ITL olarak klinik ve bilimsel çalışmalarımıza devam ediyoruz. 3D printer klinik uygulamaları ile ilgili 2016 yılından beridir uğraşlarımız devam etmektedir. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank’ın yapmış olduğu açıklamalar ile 19 Mayıs’ta çifte bayram yaşadık. TÜBİTAK’ın Bireysel Genç Girişimci Programı’ndan faydalanabilecek projelerden birisi olduğumuzu öğrendik. Başta proje ekibimiz Dr. Öğr. Üyesi İsmail Kaya ve Öğr. Gör. Cansu Şahin olmak üzere, diğer çalışma arkadaşlarıma da teşekkür etmek istiyorum. Çalışmaya başladığımız günden itibaren bizlerden desteklerini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Vural Kavuncu hocamıza da desteklerinden dolayı ayrıca teşekkür ederiz.’’ İHA