300 fidan toprakla buluşturuldu

635

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü Emet Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Orman Haftası nedeni ile fidan dağıtımı ve fidan dikim töreni düzenlendi.
Emet Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Mehmet Akif Ersoy ilköğretim okulu öğrencilerinin katılımı ile düzenlenen fidan dikim etkinliğinde 200 adet karaçam, 50 adet badem, 50 adet sedir olmak üzere 300 adet fidan toprakla buluşturuldu.
Leylek Konmaz mevkiinde gerçekleşen fidan dikim etkinliğine, Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, İlçe Jandarma Komutanı Mukadder Demir, İlçe Emniyet Müdür Vekili Gökhan Yıldırım, Emet Orman İşletme Müdürü Mustafa Karagöz, daire amirleri, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğretmen ve öğrencileri ile orman çalışanları katıldı.
Yeni yetişen nesillerde ağaç sevgisi oluşturmak aynı zamanda ormanların korunmasının önemini aşılamak amacı ile düzenlenen etkinlikte öğrencilere şapka, tişört, senin de bir ağacın olsun mesajını veren tohumlu kurşun ve tükenmez kalemler dağıtıldı.
Fidan dikiminin ardından Emet İlçe Kaymakamlık önü meydanında ilçe halkına 1500 adet karaçam, 500 adet ceviz ve 500 adet badem fidanı dağıtıldı. İLHAN ASLAN