TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

459

T.C.
KÜTAHYA
2. İCRA DAİRESİ 2018/14 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Söz konusu taşınmaz Kütahya ili merkez Alipaşa Mahallesi 638 ada 62 parsel 336 m² yüz ölçümlü arsa niteliğinde olup üçüncü kat bağımsız bölüm numarası 6 olan dubleks-mesken borçlu adına tam oranında hisseli 42/336 oranında arsa paylıdır. Taşınmazın adresi Alipaşa Mahallesi Üçbey Sokak demir apt. dış kapı no: 20 iç kapı no: 6’dır. Taşınmaz dubleks mesken olup alt katında 2 oda 1 salon 1 mutfak 1 banyo bulunmaktadır. Üst katında 2 oda 2 banyo 2 teras bulunmaktadır. Taşınmazın dış cephe yalıtımı yapılmıştır. Pencereler pvc doğramadır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Duvarlar alçı sıva üzeri plastik boyadır. Odalarda yerler laminantlıdır.İç oda kapısı olarak amerikan pres kapı mevcuttur. Banyo ve tuvaletlerde yerler seramiktir. Taşınmazın toplam yaklaşık alanı 190 m² dir. Taşınmaz yaklaşık 2 seneliktir. Taşınmaz çarşı merkezine 1,0 km mesafededir.
Kıymeti : 360.000,00 TL KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 28/09/2018 günü 11:10 – 11:15 arası
2. Satış Günü : 26/10/2018 günü 11:10 – 11:15 arası
Satış Yeri : Kütahya Belediyesi Kültür Sarayı 2. Kat Şehir Tiyatrosu Vip Salonu – Alipaşa Mah. A.Kara Bulvarı MERKEZ / KÜTAHYA
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/08/2018
Rabia YÜKSEL
İcra Müdür Yardımcısı
132580
KÜTAHYA HİSAR GAZETESİ 16.08.2018