Son 10 yılın ziyaretçi rekoru kırıldı

444

Kütahya’nın Emet ilçesinde son 10 yılın en yüksek doluluk oranını yaşayan termal otel, ilçe ekonomisine katkı sunmaya devam ediyor.

Karaderili Şirketler Grubu tarafından işletilen 250 yatak kapasiteli Emet Termal Otel’in Müdürü Ramazan Sezer, özellikle yaz aylarında çoğunlukla deniz ve sahillerin tercih edildiğini ancak son dönemlerde termal turizmi tercih edenlerin sayısında ciddi oranda artış yaşandığını belirtti.

Otelin yüzde 100 doluluk oranına ulaşarak bu yıl rekor kırdığını belirten Sezer, ’”Geçen yıl ortalama yüzde 85’lik doluluk oranı yaşanmıştı. Bu yıl yüzde 100 doluluk oranını yakalayarak son 10 yılın rekorunu kırdık.Termal oteller genellikle kış aylarında yoğun oluyordu. Ancak son dönemlerde termal oteller artık yaz aylarında daha fazla tercih edilmeye başlandı. İnsanlar buraya hem tatil yapmak hem de sağlık için geliyor. Emet ilçemiz, çok değerli termal su kaynaklarına sahip. Burada insanlar gerçekten huzurlu bir tatil geçirebiliyor. Şifalı suları birçok rahatsızlığa faydalı. Yurt içinden ve yurt dışından birçok kişiyi otelimizde ağırlıyoruz.Geçen yıl ortalama yüzde 85’lik doluluk oranı yaşanmıştı. Bu yıl yüzde 100 doluluk yakalayarak son 10 yılın rekorunu kırdık. Son dönemlerde termal turizmi tercih edenlerin sayısında önemli artış yaşanıyor. Ayrıca otel müşterilerimiz ilçe esnafımıza da ciddi ekonomik katkıda bulunuyorlar” diye konuştu. İHA