TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

469

T.C.
KÜTAHYA
2. İCRA DAİRESİ 2017/101 TLMT.
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri
Söz konusu taşınmaz Kütahya İi Merkez Yıldırım Beyazıt Mahallesi 113 ada 3 parselde bulunan 224 m² yüzölçümlü ana taşınmaz niteliği üç katlı betonarme bina ve arsası olan zemin kat 1 nolu bağımsız bölümün tamamı borçluya aittir. Taşınmazın açık adresi Yunusemre Mah. Muradiye cad. Dış kapı no:36 iç kapı no:1 dir. Taşınmaz 3 oda 1 salon 1 mutfak 1 wc 1 banyodan oluşmaktadır. Meskenin yaklaşık alanı 116 m² dir. Duvarlar alçı üzeri plastik boya olup ısınma sistemi doğalgaz kombidir. Pencereler pvc olup dış kapı çelik kapıdır. Binada asansör bulunmamaktadr. Dairenin içi bakımlıdır. Taşınmaz yol su elektrik telefon ulaşım ve alt yapı hizmetlerinden faydalanılmaktadır. Taşınmaz şehir merkezine 2,5 km mesafededir.
Kıymeti : 138.246,40 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 04/05/2018 günü 14:20 – 14:25 arası
2. Satış Günü : 06/06/2018 günü 14:20 – 14:25 arası
Satış Yeri : Kütahya Belediyesi Kültür Sarayı 2. Kat Şehir Tiyatrosu Vip Salonu – Alipaşa Mah. A.Kara Bulvarı MERKEZ / KÜTAHYA
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/101 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/03/2018
Rabia YÜKSEL
İcra Müdür Yardımcısı
132580
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.
KÜTAHYA HİSAR GAZETESİ 04.04.2018