Kütahya Başbakan Yıldırım’ı ağırladı

496

Kütahya Kadın Kolları 5. Olağan Kongresine katılan Başbakan Binali Yıldırım, AK Partiye olan desteklerinden dolayı Kütahya’ya övgüler yağdırdı. Kütahya’ya yapılan hizmetlerden de söz eden Yıldırım, Kütahya2nın hızlı tren ve modern şehir hastanesine kavuşacağını söyledi.

“KONGREDE ZEYTİN DALI HAREKATINA SELAM VE DUA”

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Kütahya Yeni Kapalı Spor Salonunda yapılan Kadın Kolları 5. Olağan Kongresine katıldı. Program öncesinde salonu dolduran coşkulu kalabalık, ellerinde Türk bayraklarıyla Başbakan Yıldırım’ı bekledi.

Zaman zaman tezahüratlarda bulunan vatandaşlar da kongreye yoğun ilgi gösterdi. Yine program öncesinde salonda ‘Recep Tayyip Erdoğan’ ve ‘Binali Yıldırım’ sloganları yükseldi. Salonda asılan ‘Zeytindalı Kahramanlarına Selam ve Dua’ pankartları dikkat çekti.

Burada coşkulu kalabalığa seslenen Başbakan Binali Yıldırım, ‘medeniyetlere merkez olmuş, zevklerle renkleri toprakla yoğurmuş, asırlara güzellikler armağan etmiş, bu güzel şehrin güzel yürekli insanları’ diyerek konuşmasına başladı.

“KÜTAHYA TAMAM DİYOR”

Kongrenin hayırlı uğurlu olmasını dileyen Yıldırım, “Kurulduğu günden bugüne Kütahya teşkilatımızda görev yapan bütün kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Bugün hizmet yarışına devam edecek kardeşlerime de başarılar diliyorum. Kütahya bu kutlu yolculukta hep bizimle birlikte oldu. 3 Kasım’da, 2002’de bu yolculuğa çıkarken milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan ile beraber oldu. Sizlere onun selamını getirdim. AK Parti’nin ilk seçiminde 2002’de teveccüh göstererek Kütahya, mecliste kendi görevini AK Partiye verdi. 6 milletvekili ile yine Kütahya AK Parti ile temsil edildi. 16 Nisan halk oylamasında yüzde 70lere varan bir destek ile Cumhurbaşkanlığı Sistemine evet diyen ilimiz de Kütahya’dır. Siz büyük ve güçlü Türkiye’nin mimarlarısınız. Kütahyalı AK bacılar siz geleceğin teminatısınız. 2019’da Kütahya yeniden tarih yazmaya var mısınız? AK kadınlar yeni bir destan yazacak mıyız? 2019’un yıldızı Kütahya olacak mı? 2017 halk oylamasında yüzde 86 ile evet diyenler ses verin. 2019’da sandıkları doldurmaya hazır mısınız? O zaman Kütahya işi bitirmiş. Kütahya tamam diyor” dedi.

“KURULUŞUN, KURTULUŞUN, ZEYTİN DALININ BAŞLANGIÇ YERİ KÜTAHYA”

2017 halk oylamasında yüzde 86 oranında “evet” desteği veren Aslanapalılara teşekkür eden Yıldırım, Kütahya’nın ilçelerini tek tek sayıp, 2019 seçimleri için söz aldı, destek istedi.

Kütahya topraklarının, Ertuğrul Gazi’nin at koşturduğu topraklar olduğunu ifade eden Yıldırım, “Kütahya, kuruluş şehri. Kütahya kurtuluş şehri. Ertuğrul Gazi’nin anası Hayme Ana’nın, Evliya Çelebi’nin şehri. Cihan imparatorluğunun kalbidir Kütahya. 1946’da Adnan Menderes’i bağrından çıkaran ilimizdir Kütahya. Kuruluşun ve kurtuluşun şehri Kütahya 15 Temmuz’da diriliş destanını yazdı. Cumhurbaşkanımız 20 Ocak’ta burada Zeytin Dalı Harekatı’nın fiilen başladığını dünyaya duyurdu, Kütahya’dan duyurdu. Bugün Zeytin Dalı’nın 43’üncü günü. Kütahya’nın plakası da 43. Bugün de Afrin’de destanlar yazan kahraman Mehmetçiklerimize Kütahya’dan selamlarımızı, dualarımızı gönderiyoruz. Allah yar ve yardımcıları olsun. Bugüne kadar bu güzel ülke için, istikbalimiz için canlarını seve seve veren bütün şehirlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize hayırlı, sağlıklı ömürler diliyorum. Afrin şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Orada teröre karşı mücadele eden Mehmetçiğimizin, Allah yar ve yardımcısı olsun. 81 milyon vatandaşımızın, yaşlısıyla genciyle, büyüğüyle küçüğüyle, Hayme Ana’nın torunları dualarıyla yanınızdadır.”

“BİZİ 3-5 TERÖR ÖRGÜTLERİ İLE TEHDİT VE TERBİYE EDECEKLERİNİ SANIYORLAR”

“Kütahyalı hanım kardeşlerimiz, Kilisli annelerimiz Karadenizli, Egeli, Güneydoğulu hanım kardeşlerimiz Mehmetçiklerin arkasındadır. Orada, o topraklarda bir terörist dahi kalmayıncaya kadar bu şanlı mücadele devam edecek. Tarih boyunca nice tuzaklar, nice tehlikeler görmüş hep birlikte üstesinden gelmiş asil bir milletin evlatlarıyız. Bugün bizi 3-5 terör örgütleri ile tehdit edeceklerini, terbiye edeceklerini düşünenler varsa çok yanılırlar. Darbe girişimleri, ekonomik krizler, eli kanlı terörist gruplar geçmişte işinize yaramış olabilir. Ama bugün bu hesap bu çarşıya uymaz. Bu hesap Kütahya’ya hiç uymaz” ifadelerini kullandı.

“BÜYÜME RAKAMLARI, İHRACAT RAKAMLARI ARTARAK DEVAM EDİYOR”

Başbakan Binali Yıldırım, konuşmasının devamında, ” Bugün Allah’a şükür ekonomimiz güçlü. Dimdik ayaktayız. Harcadığımız mesai, döktüğümüz alın teri, akıl teri üretim olarak, istihdam ihracat olarak geriye dönüyor. 2017’nin 3. çeyreğinde yüzde 11 üzerinde büyüme gösterdi ve dünyada bir numara olduk. Türkiye’ye de birincilik yakışırdı. Sanayi üretimimiz günden güne artıyor. Geçen yıl 1 milyon 300 bin vatandaşımıza iş bulduk. İnşallah bu yıl daha iyi olacağız. Büyüme rakamları, ihracat rakamları artarak devam ediyor. Türkiye’nin 2002’de, AK Parti iktidarından önce ihracatı 36 milyar dolardı, bu sürede Kütahya’nın da ihracatı arttı. Kütahya’nın ihracatı 43 milyon dolardan 217 milyon dolara çıktı. Genç, dinamik nüfusumuzla, girişken kadınlarımızla, Hayme Ana’nın torunlarıyla daha büyük işleri inşallah başaracağız.” dedi.

“BU İŞİ KOLAYCA HALLEDİVERECEKSİNİZ GALİ”

AK Parti siyasetinin 16 yıldır göz bebeği, gizli kahramanlarının “AK kadınlar” olduğunu belirten Yıldırım, “Bugün AK Parti’nin kadın üye sayısı 4,5 milyonu bulmuştur. Kütahya’da 216 bin kadın seçmen var. Erkek seçmenlerin sayısından daha fazla. Bunu biliyor muydunuz? Yani Kütahya’daki başarının arkasında ‘AK kadınlar’ var. Kütahya’da 28 bin AK Parti’li kadın üyemiz var. Şimdi artık zaman, bu sayıyı iki katına çıkarma zamanıdır. Bu işi kolayca halledivereceksiniz gali” diye konuştu.

Kongrede AK Parti Kütahya Milletvekilleri İshak Gazel, Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu, Ahmet Tan, İl Başkanı Ali Çetinbaş ile İl Kadın Kolları Başkanı Ceyda Çetin Erenler birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından Yıldırım’a AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ceyda Çetin Erenler ve İl Başkanı Ali Çetinbaş hediye takdiminde bulundu.
Başbakan Yıldırım’a; Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, bazı milletvekilleri de eşlik etti.