TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

517

T.C.
KÜTAHYA
4. İCRA DAİRESİ
2016/129 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kütahya İl, Merkez İlçe, 1271 Ada, 3 Parsel, Yıldırım Beyazıt mah.1. kat. bağ. bölüm no:2 Nolu mesken niteliğindeki taşınmaz
Taşınmazda 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 2 banyo, 1 tuvalet ve 3 balkon bulunmakta olup yaklaşık alanı 131,49-m² di. Pencereler pvc doğramadır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Duvarlar alçı sıva üzeri plastik boyadır. Yerler odalarda ve salonda laminant kaplı ıslak hacimler seramiktir. Bina 3B yapı sınıfında doğal gaz merkezi ısınma sistemiyle ısınmakta olup ulaşım ve alt yapı hizmetlerinden faydalanılmaktadır. Taşınmaz yaklaşık 3 seneliktir. Taşınmazın bulunduğu apartman asansörlü olup dış cephe yalıtımı yapılmıştır. Taşınmazın cephesi Mescidi Aksa Caddesine bakmaktadır. Taşınmaz çarşı merkezine yaklaşık 6,5 km mesafededir. Taşınmaz genel anlamda lüks, yeni ve ve bakımlıdır.
Adresi : Yunus Emre mah. Mescidi Aksa cad. Dış kapı No:1 iç kapı no:2 Kütahya
Yüzölçümü : 131,49 m²
İmar Durumu : İmar planında 5m. ön bahçeli, 4m. yan bahçeli blok nizam 5kat T.A.K.S:0,30 KAKS:1,50 olan yapı adasında kalmaktadır. Kütahya askeri havaalanı mania planı kriterlerine uyulacaktır. Mania kotu:1009-1015 m’dir.
Kıymeti : 186.600,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 29/03/2018 günü 11:00 – 11:05 arası
2. Satış Günü : 25/04/2018 günü 11:00 – 11:05 arası
Satış Yeri : Kütahya Belediyesi Kültür Sarayı 2. Kat Şehir Tiyatrosu Vip Salonu – Alipaşa Mah. A.Kara BulvarıKÜTAHYA
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/129 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/01/2018
Metin ALTUN
İcra Müdür Yardımcısı
100373
KÜTAHYA HİSAR GAZETESİ 22.02.2018