Başkan Güler 1020 konut için TOKİ’ye gitti

457

Tavşanlı ilçesi Ömerbey Mahallesine Yapılacak 1020 TOKİ konutunun tipleri ve ödeme planlarına ilişkin İstanbul’da toplantı düzenlendi.

Tavşanlı Belediyesi TOKİ kanalıyla bugüne kadar yapılan en büyük konut projenin startını veriyor. Tavşanlı halkının talepleriyle Ömerbey Mahallesi sınırlarında bulunan ve bir dönem çimento fabrikası yapılmak istenen alan TOKİ’ye tahsis edildi.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, İmar ve Şehircilik Müdürü Mehmet Ali Akar ile beraber bugün İstanbul’a giderek TOKİ yetkilileriyle önemli bir toplantıya katıldı. Bölgede yapılması planlanan 1020 konutun tipi ve ödeme planları masaya yatırıldı.

Toplantı sonrası ev hayali kuran vatandaşlarımıza müjdeli haberler veren Başkan Mustafa Güler, ön taleplerin Şubat ayından itibaren toplanacağını duyurdu. Başkan Güler “Bugün İstanbul’da bulunan TOKİ Başkanlığı’nda Ömerbey Mahallesine yapmayı planladığımız 1020 konutun tiplerini belirledik. Burada 2+1 ve 3+1 tiplerinde konutlar yapılacak. Bir aksilik olmazsa Şubat ayında talepleri toplamaya başlayacağız. Bugün bizimle yakından ilgilenen TOKİ Başkan Yardımcımız Mehmet Özçelik, Krediler Daire Başkanı Ahmet Öztürk ve İmar Planlama Şube Müdürü Hamza Çakar beylere Tavşanlı halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.

Başvuru şartnameleri ve sürece ilişkin ayrıntılı bilgileri içeren geniş açıklama önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılacak.