Kütahya Reis-i Cumhuru ağırladı

541

AK Parti Kütahya 6. Olağan İl Kongresi’ne katılan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kütahya’nın yapılan hizmetlerden payını aldığını söyledi. Erdoğan, “Kütahya şehir hastanemizin inşallah önümüzdeki yıl hizmete girecek. Eskişehir-Antalya hızlı tren hattı aynı zamanda bir Kütahya projesidir. Çalışmaları etap etap süren bu proje tamamlandığında Kütahya’yı İstanbul’dan Sivas’a kadar tüm Türkiye’nin dört bir yanına hızlı tren hattıyla bağlamış olacağız” dedi.

“KÜTAHYA HİZMETLERDEN PAYINI ALIYOR”

Tüm Kütahyalıları selamlayarak başladığı konuşmasında Erdoğan, kuruluşundan bugüne Kütahya AK Parti teşkilatlarında görev yapanlara şükranlarını sundu, ahirete irtihal edenlere de Allah’tan rahmet diledi.

Kongrenin hayırlara vesile olmasını dileyen ve görevi devredecek yönetime teşekkürlerini ileten Erdoğan, görevi devralacaklara da muvaffakiyet temenni etti.

Salonda partililere hitap eden Erdoğan, şöyle konuştu: “Türkiye’nin 81 vilayetini eğitimden sağlığa, adaletten emniyete, ulaşımdan haberleşmeye, enerjiden tarıma, barajlardan sosyal yardımlara kadar her alanda hizmetlerle donattık. Bu gelişmeden elbette Kütahya da payını aldı. Geçtiğimiz 15 yıl sadece kamu kuruluşları eliyle Kütahya’ya yapılan yatırım 12 milyar lira, yani 12 katrilyon. Eğitimde 2 bin 312 derslik yaptık. Bugün 56 bin öğrencisiyle bölgesinin yıldızı haline gelen Dumlupınar Üniversitesini kim yaptı, biz yaptık. 7 bin kişilik yurtlar inşa ederek Kütahya’ya adeta çağ atlattık. Sağlıkta merkezde 200 yataklı Simav’da 150 yataklı devlet hastaneleri başta olmak üzere 7’si hastane 23 sağlık tesisini şehrimize kazandırdık. Şimdi Kütahya şehir hastanemizin inşası sürüyor. İnşallah önümüzdeki yıl o da hizmete girecek. Biz göreve geldiğimizde Kütahya’da bölünmüş yol ne kadardı biliyor musunuz? 24 kilometrecik. Biz buna 283 kilometre ilave yaptık ve 307 kilometreye çıkardık. Kütahya’dan geçen 350 kilometre demiryolunu yeniledik.”

“HIZLI TREN AYNI ZAMANDA BİR KÜTAHYA PROJESİ”

Eskişehir-Antalya hızlı tren hattı aynı zamanda bir Kütahya projesi olduğunu da vurgulayan Erdoğan, “Eskişehir, Kütahya, Balıkesir demiryolu hattının elektrik ve sinyalizasyon sistemini modernize ettik. Eskişehir-Antalya hızlı tren hattı aynı zamanda bir Kütahya projesidir. Çalışmaları etap etap süren bu proje tamamlandığında Kütahya’yı İstanbul’dan Sivas’a kadar tüm Türkiye’nin dört bir yanına hızlı tren hattıyla bağlamış olacağız. Bu hattın, 2012 yılında açılışını yaptığımız Zafer Havalimanındaki istasyonu sayesinde buraya ulaşım da kolaylaşacaktır. TOKİ kanalıyla Kütahya’da 9 bin konutu tamamlayıp sahiplerine teslim ettik. Bin 576 konutun inşası da sürüyor. Şehrimizde bugüne kadar 12 baraj ve 5 gölet inşa ettik. Bir o kadar barajın inşası da sürüyor. Geçtiğimiz 15 yılda Kütahyalı çiftçilerimize 767 milyon lira destek vererek şehrimizin tarımını da ayağa kaldırdık. Sorun bunu Kılıçdaroğlu’na ‘1 kuruş vermedi’ derler. Adam yalanda pir. Acayip yalan söylüyor” diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Kütahya 6. Olağan İl Kongresi’nin yapılacağı Yeni Spor Salonu önünde kendisini bekleyen vatandaşlara hitap ederek, Burada bir konuşma yapan Erdoğan, ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi.

Yeni Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak kongre için Kütahya’ya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, salon önünde toplanan kalabalığa hitap etti. Konuşmasında Türkiye’nin ekonomik açıdan geldiği noktalara vurgu yapan Erdoğan, ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi. 15 Temmuz gecesinde yaşanılanları hatırlatan Erdoğan, “16 yıl önce partiyi kurduğumuzda neredeydik, şimdi neredeyiz. İhracat 3 bin 500 dolar şu anda 11 bin dolar. İhracatımızın 36 milyar olduğu günlerden bugün tırmandık tırmandık 158 milyar dolara geldik. Bütün bunlarla beraber artık Türkiye dünyadaki biliyorsunuz, en büyük ülkeler arasındaki sıralamada 17. sıraya geldi. Avrupa’da ise 6. oldu. Hedefimiz ilk 10’a girmek. İnşallah bu hızla yola devam edeceğiz. Bu Rabia’ya sahip çıktığımız sürece bizi kimse yıkamayacak. Bunu böyle bilesiniz. Biz insanları makamından, mevkisinden, parasından dolayı değil, yaradılandan ötürü seviyoruz. Farkımız bu. Rabia’mızı anlamayanlar var. Kılıçdaroğlu anlıyor mu? Anlamaz. Onun bayrak, devlet, millet derdi yok. PKK’lı teröristler ile kol kola varsın yürüsün. O, bu ülkede darbe girişiminde bulunulurken, Bakırköy Belediyesi’ne kaçarak sığınan birisi. Biz halkımız ile birlikte havaalanında omuz omuza neler yapacağımızı konuştuk. Üzerimizden F-16’lar geçiyordu. Sonra ne diyor? ‘Darbe olsaydı tankların önüne ilk ben çıkardım.’ Geç bunları geç. Senin bunlara kilon yetmez” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kütahya İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada “Afrin operasyonu sahada fiilen başlamıştır” dedi.

Kütahya Yeni Kapalı Spor Salonu’nda yapılan 6. Olağan İl Kongresi bugün gerçekleşti. Kongreye katılmak üzere Kütahya’ya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, salonu dolduran kalabalığa hitap etti. Kütahya’nın seçimlerde verdiği desteği hatırlatan Erdoğan, konuşmasına teşekkür ederek başladı. Konuşması sık sık tezahüratlarla kesilen Erdoğan, Kütahya’nın Kurtuluş Savaşı’ndaki önemine dikkat çekti.

Bölgedeki terör örgütlerinin oluşturacağı sorunları anlatan Erdoğan, Amerika ve Avrupa Birliği’ne yüklendi. Türkiye’nin kötü planları ve projeleri yine bozacağını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şehit verebileceğimiz tehdidiyle bizi istikbal ve istiklal mücadelemizden geri çekilmeye, başımıza gelecekleri kabullendireceklerini düşünenler varsa, onlara yanıldıklarını göstermek boynumuzun borcumuzdur. Terör örgütlerinin saldırılarıyla, darbelerle, ekonomik tuzaklarla bizi içeriden çökertemeyenlerin, sınırlarımız dışından ülkemizi kuşatma hedeflerini de Allah’ın yardımıyla kursaklarında bırakacağız” dedi.

“SURİYE’DE KURDUKLARI ÖRGÜTÜN TA KENDİSİDİR”

Artık Türkiye’nin sözlere değil, sahada olup bitenlere göre adım attığını belirten Erdoğan, “Türkiye, 2 bin 200 yıllık bir devlet geleneğine sahiptir. Bu coğrafya ise bin yıldır kesintisiz vatanımızdır. Kadim geçmişimiz bize her türlü, tuzağı, kumpası ve ihaneti öğretmiştir. Suriye’de kendilerince bir oyun kurgulayanlar, terör örgütünün adını değiştirerek kurnazlık yaptıklarını sanıyorlar. Bizim gözümüzde adı ne olursa olsun teröristlerden kurulu her türlü organizasyonun adı, terör örgütüdür. Yok Suriye Demokratik Güçleriymiş, yok sınır ordusuymuş, yok sınır muhafızlarıymış. Siz kimi kandırıyorsunuz ya? Bu örgütün adı PKK’dır, PYD’dir, YPG’dir. Hani Amerika’nın da, Avrupa Birliği’nin de terör örgütleri listesinde olan PKK var ya, Suriye’de kurdukları örgütün ta kendisidir. Böyle olduğunu kendileri de çok iyi bildikleri halde, bizi ve tüm dünyayı kandırmak için adeta kırk takla atıyorlar. Bunu yaparken de sürekli kendileri ile ters düşüyorlar. Biri diyor ki, ‘ordu kuracağız’ öteki diyor ki, ‘bizim asla böyle bir amacımız yok.’ Bu şekilde söze başlıyor, bir başkası da sınır muhafızları oluşturacağız diye bir laf ediyor. Daha bunun mürekkebi kurumadan iç güvenlik oluşumu diye bir şey ortaya çıkıyor. Ya bunların birbirinden haberi yok. Ya da birinin söylediği yalanı, öteki duymadığı için her biri başka telden çalıyor. Üstelik bir de, ‘bu girişimlerimiz Türkiye’yi hedef almıyor’ diyerek güya üste çıkıyorlar. Her ne olursa olsun artık onları ne dedikleri bizi hiç ilgilendirmiyor. Çünkü biz sahada ne olup bitiyor, sadece ona bakıyoruz” diye konuştu.

“ZULÜM İLE ABAD OLUNAMAYACAĞINI ÖĞRENECEKLER”

Konuşması “Bir gece ansızın gelebiliriz” tezahüratları ile kesilen Cumhurbaşkanı Erdoğan bunun üzerine, “Geldik ve geliyoruz. Sahaya son bir kaç yılda 4 bin 900 tır ve uçak dolusu silah, mühimmat, araç-gereç tespit ettik. Biz bunların hepsini tespit ettik. Okyanus ötesinden buraya bakıldığında eğer Türkiye’nin bütün bunları kabullenip oturacağını sananlar varsa da, ne bu ülkeyi, ne bu milleti tanımamış demektir. Onların aklına Türk deyince sadece, kucaklarında besleyip büyüttükleri FETÖ’cüler ve bu ihanet şebekesinin karaktersiz, omurgasız insanları şekilde sanıyorlar. Ama merak etmeyin öğrenecekler. Bu bölgede Türkiye’den başka çalışılabilecek müttefik bulamayacaklarını öğrenecekler. Mazlumların feryadı, masumların kanı üzerinde demokrasi inşa edilemeyeceğini, zulüm ile abad olunamayacağını öğrenecekler. Biz, bu coğrafyadaki bin yıllık varlığımızı cesaretimizle birlikte sabrımıza da borçluyuz. Çünkü biz şuna inanmışız. Kim ki sabreder, zafer onundur. Nasıl Cerablus El Bab hattında yaptığımız operasyonlar yerle yeksan edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“AFRİN OPERASYONU FİİLİ OLARAK SAHADA BAŞLAMIŞTIR”

Afrin operasyonunun fiili olarak sahada başladığını aktaran Erdoğan, “Afrin operasyonu sahada fiilen başlamıştır. Ardından kademe kademe Irak sınırına kadar ülkemizi kuşatmaya çalışan ülkelerin pisliğini temizleyeceğiz. Burada bir hususun altını özellikle çizmek istiyorum. Bizim Suriye ile toprak bütünlüğü, bağımsız ve müreffeh geleceğinin Suriye halkının demokratik talepleri ile ilgili en küçük talepleri ile ilgili en küçük menfi şüphemiz yoktur. Tam tersine kendi milli güvenliğimiz ile beraber ülkemizdeki üç buçuk milyon sığınmacı başta olmak üzere devletinden ve vatanlarından ayrılmış Suriye nüfusunun yarısından fazlasını teşkil eden 13 milyona yakın kardeşimizin güvenliği, huzuru, geleceği için de bu adımları atıyoruz. Ben şimdi buradan bir şey söylüyorum. Burayı kim takip ediyorsa, Batı’nın tüm ülkelerine sesleniyorum. Allah aşkına, ya sizin bu üç buçuk milyon sığınmacı ile ilgili bir derdiniz yok muydu? Bu üç buçuk milyon insan ne yer? Ne içer ? Ne giyer? Bunlar hastalandığı zaman nereye gider? Bununla ilgili bir derdiniz yok muydu? Tüm Batı’ya sesleniyorum. Siz bunlara karşı bu güne kadar ne yaptınız? Türkiye’ye verdiğiniz sözler var. İşte biz size şu kadar para vereceğiz. Ya bunları zaten bize vermiyorsunuz. Uluslararası kuruluşlar vasıtasıyla insanlara ulaştıracaktınız. Ne verdiniz? Değerli, kardeşlerim verdikleri 900 milyon avro. Değerli kardeşlerim Birleşmiş Milletlerin verdiği 600-700 milyon dolar. Peki bizim harcadığımız ne? Bizim harcadığımız şuan 30 milyar doları geçti. Verseler de vermeseler de biz bu desteği yapmaya devam edeceğiz. Çünkü biz, ‘insanların en hayırlısı insanlara faydalı olanıdır’ diyerek büyüdük” dedi.

Kongreye katılan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş da salonda birer konuşma yaptı.

Bu arada tek listeyle gidilen kongrede mevcut başkan Ali Çetibaş yeniden başkan seçildi. Kütahya’ya en iyi şekilde hizmet etmeye devam edeceklerini belirten Çetinbaş, 2019 seçimleri için yoğun gayret sarf edeceklerini ifade etti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ
SERAMİK FABRİKASI’NI ÜRETİME AÇTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kütahya 15 Temmuz Şehitler Seramik Fabrikası açılışına katıldı. Erdoğan, “Açılışını yaptığımız açılışın adını şehitlerimize ithaf eden ailemize şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kütahya 15 Temmuz Şehitler Seramik Fabrikası açılış töreninde konuştu. Erdoğan, “Bu fabrikaya Kütahya 15 Temmuz Şehitler Seramik Fabrikası isminin verilmesinden dolayı memnuniyet duyuyorum. Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için her şehrimizi üretim ve istihdam üssü haline getirmemiz gerekiyor” dedi.

Bir yandan yatırım sürerken üretimin de başladığı 15 Temmuz Şehitler Seramik Fabrikası, büyük çaplı üretimiyle dikkat çekiyor. NG Kütahya Seramik, 120×240, 180×210, 60×240 ölçülerinde büyük çaplı üretimde fark atarak, dev projelerde gücünü gösteriyor. Havalimanı, alışveriş merkezi, otel, hastane gibi projelerde tercih edilen büyük ebatlı ürünler burada üretiliyor.

NG Kütahya Seramik, 15 Temmuz Şehitler Seramik Fabrikası’nda üst düzey teknoloji kullanılarak ürettiği granit seramiklerle, alanında öncü bir yaklaşım sergiliyor. Fabrikada büyük ebatta, yüksek aşınma direnci, yüksek kırılma direnci ve düşük su emme değerine sahip granit seramiklerfull body (sırsız) teknik porselen ürün grubu da üretiliyor.