Mehmet Nil Hıdır: Cumhurbaşkanımızın Talimatıyla Kongre Adayımız Ali Çetinbaş Kardeşimdir

540

AK Parti Genel Merkez Kütahya İl Koordinatörü Mehmet Nil Hıdır, “Genel merkezimizin ortaya koyduğu çalışmalar ve yaptığı istişareler neticesinde Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla kongremizde aday, mevcut il başkanımız Ali Çetinbaş kardeşimdir” dedi.

Hıdır, AK Parti Kütahya İl Başkanlığı’nda AK Parti Kütahya milletvekilleri Mustafa Şükrü Nazlı, İshak Gazel ve Ahmet Tan ile Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ve İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

20 Ocak 2018 tarihinde yapılacak olan Genel Kurulu’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağını belirten Hıdır, “Bilindiği gibi, Genel Merkez Teşkilat Başkanımız Mustafa Ataş ile birlikte Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak illerinde teşkilatımızın daha güçlenmesi adına İl Koordinatörlüğü vazifesini icra ediyorum.Temmuz ayının başından beri hemen her hafta Kütahyamızın farklı ilçelerinde birbirinden kıymetli kardeşlerimle tanışıp hemhal olup, 6. Olağan Kongre Döneminde ilçe kongrelerimizi gerçekleştirdik.Kütahya’da görev yapmak, Kütahyalı kardeşlerimizle birlikte AK Partimizin geleceğe güvenle bakması ve dün olduğu gibi bugün de sağlam ve güçlü bir yapıda olması için çalışmak benim için bir mutluluk vesilesidir. Bana göre Kütahya bir tarih şehri, İlim irfan ve medeniyet şehri. Kütahya, Cumhuriyet tarihi boyunca kendi üzerine düşen görevi her daim yapmıştır. Sizler önce merhum Menderes’e, sonra merhum Özal’a, sonrada rahmetli Erbakan Hocamıza sahip çıktınız, şimdi de görüyorum ki liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ardından hiç ayrılmıyorsunuz. 6.Olağan Kongre döneminde Kütahya İl Kongremizi 20 Ocak 2018 Cumartesi günü gerçekleştireceğiz. Kongremiz Yeni Spor Salonu’nda saat 12.00’de icra edilecektir.Hepimize ne mutlu ki Kütahya’da herkesin kendinden gördüğü, kendi ailesinin bir ferdi gibi benimseyip sevdiği, sadece ülkemizde değil tüm dünyadaki mazlumların gözündeki umut ışığı, yaşlı dedelerin nelerin ağzının duası, gözünün yaşı Liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kongremize teşrif edecekler. Bizlere düşen Cumhurbaşkanımızı Kütahyamıza yakışır bir şekilde ağırlamaktır.Bu vesileyle tüm Kütahyalı hemşehrilerimizi kongremize davet ediyorum.Genel Merkezimizin ortaya koyduğu çalışmalar ve yaptığı istişareler neticesinde Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla kongremizde aday, mevcut İl Başkanımız Ali Çetinbaş kardeşimdir. Genel Merkezimizin, milletvekillerimizin tamamın ve bütün belediye başkanlarımızın arzusu budur. İlçe Başkanlarımız ve teşkilatımız bunu istemektedir. Bunun dışında kalan her hamle ve davranış uygun değildir. Bizler sadece Kütahya’da değil tüm Türkiye’de yapılan çalışmalar ve istişareler sonucu kongrelerimizin tek listeyle icra edilmesini istiyoruz. Kongremizde aday olan İl Başkanımız Ali Çetinbaş’a başarılar diliyor” ifadelerini kullandı.