Okullararası judo yıldızlar grup müsabakaları

1153

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğümüzün 2017 yılı faaliyet programında yer alan, Judo Yıldızlar Grup Müsabakaları İlimiz yeni Spor Salonunda yapılan müsabakalarla tamamlandı.

Kütahya’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen, Sporun tabana yaygınlaştırılması, daha fazla müsabakanın yapılması, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturulması, ulusal düzeyde sürdürülebilir yetenek takip sistemi oluşturulması, tüm paydaşlarının sporun gelişimi için işbirliği içerisinde bulunmalarının sağlanması hedefleri doğrultusunda oluşturulan Okullararası Judo Yıldızlar Grup Müsabakaları sona erdi.
Müsabakalara Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Edirne, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Yalova ve Uşak illerinden toplam 225

sporcunun katılımı ve Mehter Marşları ile başlayıp çekişmeli müsabakalarla tamamlandı. İki gün boyunca devam eden müsabakalarda Türkiye finallerine kalma mücadelesi veren sporcular kadar antrenörler de büyük heyecan yaşadı.
Müsabakalar sonunda dereceye giren sporculara ödülleri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Sayın Sadık ÖLÇEN, Judo Federasyonu temsilcileri, antrenör ve hakemler tarafından verildi.
Müsabakalara ev sahipliği yapmaktan mutlu olduğunu ifade eden İl Müdürümüz ÖLÇEN, “Böyle güzel bir etkinlikte centilmence

mücadelelerinden dolayı tüm sporcularımızı kutluyorum. İki gün boyunca bir birinden yetenekli sporcularımızın nefes kesen mücadelelerini izleme fırsatı bulduk.
Bizlerde il müdürlüğü olarak misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Müsabakalarda dereceye girerek Afyonkarahisar’da düzenlenecek olan Türkiye finallerine gitmeye hak kazanan sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.
İ.BOZ