“İstikrarın devamı için her şeyin en iyisini yapmalıyız”

1147

Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, istikrarın devamı için her görüşten vatandaşın üzerine düşeni en iyi şekilde yerine getirmesi gerektiğini söyledi.

Saraçoğlu, 15 Temmuz kalkışmasındaki iç politikayı yıpratma ve kaos oluşturma girişimlerinin bugün ekonomiye yönelik başlatılan operasyonlarla devam ettiğini dile getirdi.
Başkan Saraçoğlu, “Tüm sanayicilerimizin, iş adamlarımızın, yatırım yapacak herkesin yanındayız” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iş dünyasına yaptığı seferberlik çağrısı doğrultusunda bir araya gelindiğini belirten Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, “Türkiye çok farklı bir coğrafyada. Herkesin bu coğrafyada emelleri, niyetleri ortada. Bu coğrafyaya operasyon düzenleme noktasında ellerinden geleni yapıyorlar. Bu projelerin tutmadığını ve özellikle Türkiye’de tutmayacağını milletimiz 15 Temmuz gecesi gerekli cevabı vererek gösterdi. Böyle bir sarsıntıda, böyle bir operasyonda halkın canını dişine takarak silahların karşısına çıkması, dik durması ve bu operasyonu bozması çok anlamlıydı. Böyle büyük bir operasyondan sonra da sağlam temeller üzerine oturmuş ve istikrarın devam etmesi adına çaba sarf ettiğimiz bu dönemde çok da sıkıntıya girmeden yolumuza devam ediyoruz.
Silahlı bir operasyon sonrası hemen ekonomik bir operasyonların uygulandığı ve uygulanmaya devam ettiğini hep birlikte görüyoruz. Halk oylamasının yaklaştığı şu günlerde batının, özellikle demokrasi havarisi kesilen ülkelerin neler yaptığını hep birlikte görüyoruz. Bunlara fırsat vermememiz gerekiyor. Siyasi düşüncesi ne olursa olsun biz aynı vatanda, aynı ülkede aynı şehirde yaşıyoruz. Bu anlamda herkes üzerine düşeni en iyi şekilde yapmalı. Ekmeğimizi aşımızı bölüşmemizin zamanı. 1. Organize Sanayi Bölgesinin Yönetim Kurulu Başkanı olarak da tüm sanayicilerimizin, iş adamlarımızın, yatırım yapacak herkesin yanında olduğumuzu özellikle vurgulamak istiyorum. Bu manada kapımız herkese açık. Sizlerin de özellikle işçi istihdam etme noktasında elinizden gelen tüm gayreti göstermenizi istirham ediyoruz” ifadelerini kullandı İHA