‘Hürok Mermer’e Ziyaret

1221

Vali Ahmet Hamdi Nayir, doğal taş sektörünün öncü isimlerinden Hürok Mermer’i ziyaret etti.

Hürok Mermer Kütahya Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Olçar ile Genel Müdür Kemal Olçar eşliğinde fabrikayı gezen Vali Ahmet Hamdi Nayir üretim alanlarını ve aşamalarını inceledi, personelle sohbet etti.
Hürok Mermer’in 1981 yılında kurulduğunu belirten Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Olçar, 170 çalışanla Amerika başta olmak üzere 49 ülkeye ihracat yaptıklarını söyledi. Olçar, “Hürok Mermer Şirketinin 5 adet kendi ocağı mevcuttur ve Hürok Mermer Şirketi bu ocakların yönetimini gerçekleştirmektedir. Bu Ocaklardan başlıca çıkan ürünler Bej ve gri renklerde mermer ve traverten Doğal Taş ürünleridir. Kaliteli rezervlere sahip 8 ocağımızda 40’dan fazla plaka stokuna sahip olan firmamız; bej, mermer, traverten ürün gurubunun yanı sıra fayans, eskitme, mozaik, özel dizaynlar ve proje çalışmalarıyla üretim faaliyetlerine devam etmektedir. Bütün doğal taş, traverten ve mermer ürünlerimizi Türkiye’deki kendi ocağımızdan Amerika ve Avrupa’ya ithal ediyoruz. Hürok Mermer kalitesini sadece yurt içinde değil ihracat hacmi ve ürün kalitesi ile yurt dışında da kanıtlamış, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında sektörün saygın markaları arasında yerini almıştır” dedi.
İş adamlarının ve sanayicilerin her zaman yanında ve destekçisi olduklarına dikkat çeken Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Türkiye’de bir seferberlik söz konusu. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdam seferberliği çağrısının ardından Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek de yatırım, reform ve ihracat seferberliği başlatıldığını açıkladı. Bu da daha çok çalışmamız, daha çok gayret etmemiz anlamına geliyor. Ülkemizin dünyada söz sahibi olabilmesi için ihracatta da önde olması gerekiyor. Bu doğrultuda da iş adamlarımıza büyük görev düşüyor. Biz her zaman iş adamlarımızın ve sanayicimizin yanındayız. Geçtiğimiz günlerde istihdam seferberliği üzerine bir toplantı gerçekleştirdik. İşverenlerimizi kendilerine sunulan kolaylıklar ve teşvikler noktasında bilgilendirdik. Bundan sonraki süreçte de işverenlerimizle, STK’larımızla daha sık bir araya gelmeye çalışacağız. Gelecek nesillerimizin geleceğe daha güvenle, daha ümitle bakabilmesi için Kütahya’nın üzerine düşen sorumluluğun farkında olduğunu ve gereklerini yerine getireceğini düşünüyorum. Bugün ilimiz sınırları içerisinde hizmet veren, 49 ülkeye ihracat yapan Hürok Mermer yönetimini ve çalışanlarına teşekkür ediyor, çalışmalarında başarı diliyorum. Her hangi bir noktada bize ihtiyaç duyar, istekleri olursa da imkanlarımız ölçüsünde tüm beklentilerini karşılayacağımızı bilmelerini istiyorum” dedi. S.SEVİNDİR