Atletizm şampiyonasına Kütahya damgası

1309

İstanbul’da düzenlenen Turkcell U18 Türkiye Salon Şampiyonasına Kütahya’yı temsilen katılan Hacer Yılmaz, 800 metrede Türkiye şampiyonu bin 500 metrede ise Türkiye 3’üncüsü oldu.

Türkiye’nin her köşesinden giderek İstanbul’da buluşan atletlerin yarıştığı U18 Yıldızlar, Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası’nda üç günlük mücadele sona erdi. U16 yaş grubuyla birlikte yapılan ve sadece U18 (yıldızlar) yaş grubunda 518 atletin yarıştığı Turkcell U18 Türkiye Salon Şampiyonası üç günde birbirinden zorlu yarışmalara sahne oldu. Şampiyonada 60 metre, 800 ve 1500 metrelere çok fazla ilgi olurken, sprint branşları elemeli olarak gerçekleşti.

Kütahya’yı temsilen katılan sporculardan Hacer Yılmaz 800 metrede Türkiye Şampiyonu ve 1500 metrede Türkiye 3’üncüsü olurken, Ali Karakaş, yüksek atlamada Türkiye şampiyonu, Melih Gökalp, gülle atmada Türkiye 2’incisi, Kadriye Dilek Durmuş, üç adım atlamada Türkiye 6’ıncısı oldu. Sporcular, müsabakalar dönüşünde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen’i Antrenörleri İdris Güleç ve Kenan Özcan ile Birlikte ziyarette bulundular. Ölçen, sporcu ve antrenörlerini başarılarından dolayı tebrik etti.