Kütahya protokolü gazilerle buluştu

579

19 Eylül Gaziler Günü etkinlikleri kapsamında Vali Musa Işın ve eşi Tuba Işın tarafından gaziler ve aileleri onuruna akşam yemeği düzenlendi.

Çok sayıda gazi ve ailesinin katıldığı programda Vali Musa Işın ve eşi Tuba Işın masaları ziyaret ederek gaziler ve aileleriyle sohbet etti.
Programda bir konuşma yapan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kütahya Şubesi Başkanı Asım Okat, “Devletimizin her zaman arkamızda olmasından mutluluk duyuyoruz. Bugün gazilik onurunu bir kez daha hissettik. Sayın Valimize ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
19 Eylül Gaziler Günü’nün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “gazilik” unvanı ve “mareşal” rütbesi verilişinin 102. yıl dönümü olduğunu hatırlatan Vali Musa Işın, katılımlarından dolayı tüm konuklarına teşekkür etti.
“ŞEHİTLİK EN YÜCE MERTEBEDİR”
Şehitliğin en yüce mertebe olduğunu belirten Vali Musa Işın, “Vatanın her karışında kanımız var. Hiçbir aile yoktur ki bu vatan için şehit ya da gazi vermiş olmasın. Hepimizin ailesinde, geçmişinde bu topraklar uğruna canını vermiş, şehit veya gazi olmuş biri vardır. Hepsine ve hepinize minnettarız. Siz bu ülke için canınızı ortaya koydunuz. Bundan daha büyük fedakarlık yoktur ve ne yapsak size borcumuzu ödeyemeyiz” dedi.
“VATANIMIZI CANIMIZ PAHASINA SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Yeryüzünde Türk milletinden daha kahraman bir millet olmadığının altını çizen Işın, “Vatanımızı canımız pahasına savunmaya devam edeceğiz. Vatanımızı hiçbir şeyle değiştiremeyiz, çünkü bu vatan elimizden giderse biz bir daha zaten yaşayamayız. Bu millet hiçbir zaman esir olmamış, bağımsızlığını kaybetmemiştir. Tarih boyunca hiç kimsenin sömürgesine girmemiş, kölesi olmamış, hiç kimseye biat etmemiştir. Bu millet 300 yıl boyunca dünyanın tek ve en büyük süper gücü olmuştur. Biz, büyük bir ecdadın ve milletin evlatlarıyız. Tarihimizle ne kadar gurur duysak azdır. Onların bize bıraktığı miras, çok değerli bir mirastır ve biz de o mirasa sahip çıkmalıyız” diye konuştu.
“BİR OLACAĞIZ, DİRİ OLACAĞIZ, İRİ OLACAĞIZ”
Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Vali Işın, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Bizi yalnız bırakmak istemeyenler olabilir. Ancak Türk milleti, dünya tarihinin başlangıcı ve sonudur. Irkçı olmadığımızı belirtmek isterim, ancak milletimizi ve vatanımızı seviyoruz. Tarih Türk milletiyle başlamış ve Türk milletiyle de son bulacaktır inşallah. Allah devletimizi ve milletimizi daim eylesin. Bunu yapmak için birbirimizi seveceğiz, birlik ve beraberliğimizi koruyacağız. Biz Türk milletiyiz. Bayrağımız bir, vatanımız bir, milletimiz bir, Kuran’ımız bir, peygamberimiz bir, Allah’ımız bir, geçmişimiz bir. Bu kadar birlikteliği olan başka bir millet yoktur. Bu nedenle bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız. Gelecek bizim, milletimizin ve devletimizin olacaktır.”
“KAPILARIMIZ, TELEFONLARIMIZ, GÖNLÜMÜZ SİZE AÇIK”
Devletin tüm yetkililerinin ve kurumlarının şehit yakınları ve gazilerin hizmetinde olduğunun altını çizen Işın, “Gazilerimize ve şehitlerimizin yakınlarına huzur, bereketli ve sağlıklı ömürler diliyoruz. Cenab-ı Hak sizi muhafaza etsin, var etsin ve ayağınıza taş değdirmesin. Hepiniz başımızın tacısınız, size minnettarız ve sizi asla unutmayacağız. Her zaman sizinle beraber olacağız. Kütahya’ya hizmet eden üst düzey yönetimin hepsinin kapıları, gönlü ve telefonları size her zaman açıktır. Devletimiz sizi hiçbir zaman yalnız bırakmayacaktır” diye konuştu.
Programa; Belediye Başkanı Alim Işık, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Baş, protokol üyeleri, askeri ve mülkî erkan, STK Temsilcileri, gaziler ve aileleri katıldı.
İLHAN ASLAN