Kütahya’nın simgesi vazo Meydandaki yerini aldı

145

Zafer Meydanı projesi kapsamında restorasyon çalışması için yerinden sökülen Kütahya’nın simgesi Vazo, restorasyon işlemlerinin ardından yeniden yerine monte edildi.

Haziran ayında başlayan Zafer Meydanı imalatı projesi kapsamında restore için yerinden sökülen Vazo yeniden yerine konuşlandırıldı.
Yapılan titiz çalışma ile Kütahya’nın simgesi vazo yerine monte edilmesine Belediye Başkanı Alim Işık, Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Damcı, Ömer Köse, Murat Arık, Ertuğrul Cevahir, MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, belediye birim müdürleri ve yüklenici firma yetkilileri katıldı.
Konu ile ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Alim Işık; “Bugün 9 ağustos 2022. Tarihi bir gün. Şehrimizin simgesi haline gelmiş olan Çinili Vazo’muzu daha önce kaldırıp restorasyon için gerekli işlemlere tabi tutmuştuk. Şuanda restore edilmiş, onarımdan geçmiş orijinal boyuttaki vazomuzu yeniden yerine yerleştirdik. Bundan sonraki süreçte kaplama işlemleri yerinde devam edecek. Allah nasip ederse 29 Ağustosta da açılışını hedefliyoruz. Şehrimize hayırlı olsun, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
İLHAN ASLAN