MHP HEYETİ SAHADA

1306

Kütahya’da, MHP milletvekillerinden oluşan heyet, “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma” programı kapsamında kentteki sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi.

MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal, Kütahya Belediye Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Finlandiya’nın NATO’ya girmesine destek verdiklerini söyleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz’e tepki gösterdi.
Haberal, yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin, terör örgütü PKK ve FETÖ üyelerine destek veren İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya girmesine kesinlikle müsaade etmeyeceğini açıklamasını, bir güvenlik örgütü içinde güvenliğimize zarar veren ülkelerin bulunmasına karşı çıkmamızı ve NATO’ya üyelik için teröre desteği kesmelerini istememizi, kusur olarak gören CHP’li Ünal Çeviköz kimden yanadır? Hele de Büyükelçilik yapmış birinin Türkiye’nin İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği hakkında teröre destek konusunu gündeme getirmesine ‘taktik bir hata’ demesi kabul edilemez bir açıklama olmakla birlikte, bilerek ve isteyerek ihanete kapı aralamaktır. NATO gibi bir güvenlik örgütü içinde güvenliğimize zarar veren ülkelerin bulunmasına karşı çıkmamızı ve NATO’ya üyelik için teröre desteği kesmelerini istememizi kusur olarak gören CHP bu duruşu ile terör yatağı Finlandiya ve İsveç’in yanında, Türkiye’nin karşısındadır. Böyle bir durumda hangi yüzle milletin huzuruna çıkıp da destek isteyecekler? Biz CHP’nin başı çektiği 6+1’lik yuvarlak masasının yanlışlarını, ülkemize verebilecekleri zararları, demokrasi ve özgürlük güzellemelerinin arkasına sığınarak terör örgütleri ile kurdukları münasebetleri bir bir anlatmaya devam edeceğiz” dedi.
Cumhur İttifakı’nın MHP için ‘Vatan İttifakı’ olduğunu belirten Haberal, “Bizim için Cumhur İttifakı’nın devamlılığı stratejik mahiyette, aynı şekilde siyasi ikbal hesaplarının üzerinde diriliş ve yükseliş muvaffakiyetidir. 2023 seçimleri Cumhur İttifakı’nın başarısı ile sonuçlanacak, lider ülke yolunda yürüyen Türkiye her türlü engeli aşarak, kutlu ilerleyişini sürdürecektir” ifadelerini kullandı.
İçişleri Komisyonu Başkan Vekili ve MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatıyla, öncelikle Cumhuriyet Halk Partisinin birinci olduğu ilçeler başta olmak üzere tüm ilçelerde anlatma ve aydınlatma programlarıyla milletle bir araya geldiklerini söyledi.
Türkiye’de son zamanlarda ekonomik anlamda sıkıntı günler yaşandığını aktaran Atay, şunları kaydetti: “Yaşanan sıkıntı sadece bizde değil. Amerika’da, Almanya’da, İngiltere’de de son yüzyılın en büyük enflasyonu yaşanıyor. Onlardaki ekonomi bize göre daha büyük olduğundan bu sıkıntı fazla hissedilmiyor. Bu kötü günler geçecek. Bunların üstesinden yine Cumhur İttifakı gelecek. Zillet İttifakı dediğimiz ittifakın bu sorunlar üstesinden gelmelerinin ihtimali dahi yoktur. Bunların amacı 1,2 veya 3 puan alarak Cumhur İttifakını yüzde 50’nin altına düşürmek. Ancak bütün anketlere bakın 6’sı birden yüzde 40’ı geçemiyorlar. Te amaçları var, Cumhur İttifakını yıkmak. Bu amaç için şeytanla işbirliği yapmaları gerekirse CHP ve Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu şeytanla dahi işbirliği yapacaktır.”
MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık da konuşma yaptı.
Programa MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, AK Parti Kütahya İl Başkanı Mustafa Önsay, Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, AK Parti Kütahya Merkez İlçe Başkanı İsmail Çağlar Bayırcı, MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy ve partililer katıldı. İLHAN ASLAN