KÜTAHYA’DA ŞEHİT YAKINI VE GAZİLERE DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI VE BERATI

354

Kütahya’da, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107’nci yıl dönümü dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevdi edilen Devlet Övünç Madalyaları ve Beratları şehit ailesi ile gazilere takdim edildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Kur’an-ı Kerim okundu.
Vali Ali Çelik, şehit ve gazilerin özgeçmişlerinin okunmasının ardından şehit Osman Güler’in babası Nazım Güler’e, gaziler Ufuk Gürsoy ve Üsame Saldık’a Devlet Övünç Madalyası ve Beratlarını takdim etti.
Şehit Güler’e Allah’tan rahmet dileyen, gazilere de minnet duygularını ifade eden Çelik, “Vatan uğruna yapılabilecek en büyük fedakarlığı yaparak en yüce makama ulaşan şehitlerimizi şükran ve minnetle yad ediyorum. Başımızın tacı olan emanetlerinin 24 saat emrindeyiz. Kahraman gazilerimize sağlıklı bir ömür dilerim.” dedi.
Törene Vali Ali Çelik’in yanı sıra Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Vali Yardımcısı Mustafa Güney, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kırbaç, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Fatma Uz, şehit ailesi ve gaziler katıldı.
Vali Ali Çelik, şehit ve gazilerin özgeçmişlerinin okunmasının ardından şehit Osman Güler’in babası Nazım Güler’e, gaziler Ufuk Gürsoy ve Üsame Saldık’a ‘Devlet Övünç Madalyası ve Beratları’nı takdim etti.
Tören, şehitler için dua edilmesiyle sona erdi. UMAHAN ÖZ