DPÜ ATLETİZMDE TÜRKİYE İKİNCİSİ

778

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Bursa Uludağ Üniversitesinde düzenlenen Üniversiteler Arası Salon Atletizm Türkiye Şampiyonasında Kütahya dumlupınar Üniversitesi Erkek Takımı Türkiye ikincisi oldu.

Bursa Uludağ Üniversitesi ev sahipliğinde 7-9 Mart tarihlerinde düzenlenen yarışmalarda, DPÜ sporcularından Orhan Baştürk yüksek atlamada ve Ali Çolak ise üç adım atlamada altın madalya kazanarak podyumun zirvesine çıkma başarısı gösterdi. Çolak ayrıca uzun atlamada da gümüş madalya elde ederek üniversitemize bir madalya daha kazandırdı.
Gülle atmada Melip Gökalp, 60 ve 200 metre koşularda Hasan Çağrı Akan, 3.000 metrede Sabriye Güzelyurt ile birlikte Batuhan Yıldız, Berke Balkesen, Sefa Döner ve Hasan Çağrı Akan’dan kurulu 4×200 metre bayrak takımımız yarıştıkları kategoride ikincilik elde ederek gümüş madalyanın sahibi oldular.
800 metre koşuda Kerem Yetişir, 3.000 metrede İbrahim Subaşı ve gülle atmada Menekşe Nur Fırat ise bronz madalya kazanarak podyuma çıkma başarısı gösterdiler.
Toplamda 11 madalya kazanan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, erkekler kategorisinde şampiyonayı Türkiye ikincisi olarak tamamladı.
Spor Bilimleri Fakültemizden elde edilen başarıya ilişkin olarak yapılan yazılı açıklamada
“Öğr. Gör. Dr. Ahmet Korkut Yapıcı yönetiminde kazanılan bu büyük başarıdaki katkılarından dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal’a, Spor Bilimleri Fakültemizin Dekanı Prof. Dr. Çetin Özdilek’e ve değerli öğretim üyelerimize, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı İbrahim Gürer’e ve ekibine sonsuz teşekkürlerimizi sunarız” denildi.
EMİR BAKİ ULUDOĞAN