Kütahya’da “Stokçuluk” ve “Fahiş fiyat” denetimi

266

Kütahya Valiliği bünyesinde oluşturulan ekip, temel ihtiyaç maddelerinde “Stokçuluk”, “Fahiş fiyat” ve spekülatif hareketlere karşı denetimlerde bulundu.

Kütahya’da Kütahya Valiliği koordinesindeki ekipler, vatandaşları mağdur edecek fahiş fiyat, raf ve kasa fiyatı arasındaki uyumsuzlukların tespitine yönelik denetimlerin sürdüğü bildirildi.
Kütahya Valiliğinden yapılan açıklamada, “Denetim ekiplerimiz, fahiş fiyat ve stokçuluğu önlemek için sahada. Valiliğimizin koordinesinde, tüm ilçelerimizde vatandaşlarımızı mağdur edecek fahiş fiyat, raf ve kasa fiyatı arasındaki uyumsuzlukların tespitine yönelik denetimlerimizi kararlılıkla sürdürüyoruz. Haksız yere fiyat artıran firma, depo ve marketlere gerekli cezai işlemler uygulanmakta olup, denetimlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.” denildi.
Kütahya Belediyesinden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi: “Son günlerde gündemde olan raf fiyatları ile kasa fiyatları arasındaki farkın önlenmesi adına, Kütahya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, denetimlerini sürdürüyor.
Kütahya Belediyesi Zabıta ekipleri, vatandaşların güvenilir ortamda alışveriş yapabilmesi adına şehir merkezindeki ulusal ve yerel zincir marketlerde ve depolarda yapılan denetimlerle fahiş fiyat, stokçuluk ve raf fiyatları ile kasa fiyatlarını karşılaştırdı. Zabıta Ekiplerimiz, ürünlerin son kullanma tarihleri denetimini de gerçekleştirdi.
Yapılan denetimlerde, vatandaşın gündeminde olan sıvıyağ başta olmak üzere, ekmek, şeker, süt ve süt ürünleri, bakliyat ürünleri, un gibi temel gıda maddeleri ve diğer ürünlerin de raf ve kasa fiyatları ile birlikte son kullanma tarihleri denetlendi. Denetimlerin vatandaşlarımızın menfaatleri doğrultusunda bundan sonra da süreceği bildirildi.”
EMİR BAKİ ULUDOĞAN