İL ÖZEL İDARE’DE 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI

125

Kütahya İl Özel İdaresinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kutlama programı düzenlendi. Programda İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, Yol-İş Şube Başkanı Ali Okçu, Bem-Bir-Sen Şube Başkanı İsmail Yaşa ve İl Özel İdare bünyesinde çalışan kadın personeller katıldı.

“BİZİM KÜLTÜR VE MEDENİYETİMİZDE KADININ YERİ AYRIDIR”

Kutlama programında konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz; “Bizim Kültür ve Medeniyetimizde kadınlarımızın yeri hep özel diyoruz ama maalesef içinde bulunduğumuz şartlarda da kadına karşı şiddeti ve ayrımcılıkları görüyoruz. Bunu mümkün olduğu kadar aşmaya çalışıyoruz. Bu durumu gerek yasal düzenlemeler gerekse toplumun dinamikleri sayesinde belli bir seviyeye getirdik. Bugün bazı kurumlarda çalışan kadın sayısı erkeklerden fazla.

Bir bayan için çalışmak çok zor, hele hele okula giden çocukları var ise daha da zorlaşıyor. Çalışanlar arasında kategori farklılıkları da var. Her ne kadar zor olsa da bunlar giderilmeye çalışılıyor. Herkes çalıştığı işte mutlu olup kanaatkar olursa başarı daha kolay yakalanıyor. Ben hepinizin 8 Mart Dünya Çalışan Kadınlar Gününüzü tebrik ediyorum.” dedi.

Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak ise program da yaptığı konuşmada; “Kurumumuzda çalışan bayan sayısı yüzde 30’un üzerinde biz sizlerle çalışmaktan ve sizlerle bu hizmeti üretmekten ve bu başarının bir paydaşı olmanızdan fazlasıyla memnunuz. Sizlerle çalışmaktan dolayı memnuniyetimi özellikle belirtmek isterim.

Günümüzde haberleri izlediğimizde bir kadın cinayeti görmek, kadınlarımızın zor anlar yaşadığını görmekten utanç duyuyoruz. İnşallah bundan sonra böyle sıkıntıların yaşanmadığı bir yıl olması temennisi ile hepinizin 8 Mart Dünya Çalışan Kadınlar Gününüzü tebrik ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, Yol-İş Şube Başkanı Ali Okçu, Bem-Bir-Sen Şube Başkanı İsmail Yaşa kadın personellere hediyelerini takdim ettiler. UMAHAN ÖZ