PROJE OKULUNA BÜYÜK İLGİ

341

Kütahya’da, 2022-2023 eğitim öğretim yılında 5’inci sınıfta okuyacak öğrenciler Şehit Selim Cansız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulunun açmış olduğu kabul sınavda birbirleriyle yarıştı. Sınava ilgi oldukça yoğun oldu.

Kütahya’nın ilk ve tek erkek sınavlı proje ortaokulunu bünyesinde bulunduran Şehit Selim Cansız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu, 2022-2023 eğitim öğretim yılında 5’inci sınıflarında okumak isteyen öğrencileri belirlemek üzere kabul sınavı gerçekleştirdi. Okul binasında yapılan sınava katılan yüzlerce öğrenci belirlenen kontenjana girebilmek için ter döktü.
Düzenlenen sınavla ilgili Kütahya İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneğinden yapılan yazılı açıklamada, sınava gösterilen yoğun ilgi ve katılımın memnuniyet verici olduğu belirtildi.
Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “800 kız ve erkek gencimiz proje İmam Hatip Ortaokullarımızda eğitim almak için sınava girdiler. Okul idarecilerimizin, öğretmenlerimizin okullarımızın niteliğini artırmak için yıllardır gösterdiği emek ve gayretlerin aziz milletimiz nezdinde bulduğu karşılığı görmek çok sevindiriciydi. 28 Şubatın yıldönümünü takip eden bugünlerde okullarımızın yaşadığı ilgi çok anlamlıydı. Velilerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla aziz milletimizin her ferdinin desteği ve gayretiyle hep beraber daha nitelikli gençlerle daha güzel bir geleceğe yürüyeceğiz. Okullarımızın uğradığı haksızlıkları ve camiamızın mağduriyetlerini gideren başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçenlere teşekkürü borç biliriz.” UMAHAN ÖZ