Belediye ilkbahara hazırlanıyor

245

Kütahya Belediyesinin, ilkbahar ve yaz aylarında peyzaj süslemelerinde kullanılacak çiçekler için yaklaşık 2 bin metrekare alana sahip cam sera içinde tohum ekimlerine başladığı bildirildi.

Akkent Mahallesi Şehzadeler Parkı içerisinde bulunan serada yapılan tohum ekimlerini inceleyen Belediye Başkanı Alim Işık, günlük 100 bin tohum ekebilen makine ile dışarıdan çiçek alımı yapılmadığını belirtti. Yaz ve kış aylarında şehrin birçok noktasında yapılan çiçek ekimleriyle kent peyzajına farklılık kattıklarını dile getiren Işık, Park ve Bahçeler Müdürlüğünün., ekimi yapılan çiçekleri kendi seralarında üretmeye devam ettiğini söyledi.
Başkan Işık, şunları kaydetti: “2000 metrekare alana sahip olan seramızda, günlük 100 bin adede kadar tohum ekimi yapabilen makinemiz var. Mevsimlik çiçeklerimizi burada üretip, mart, nisan ayından itibaren park ve bahçelerimizle birlikte refüjlerimize çiçeklerimizi ekeceğiz. 2 yıldır dışarıdan herhangi bir çiçek alımı yapılmıyor. Çiçeklerin tamamının üretimi kendi imkânlarımızla, kendi seralarımızda üretimi yapılarak şehrimize hizmet ediliyor. Burada emeği geçen tüm arkadaşlarımı canı gönülden kutluyorum. Şehrimize hayırlı olsun diyorum ve üretimlerimizin devam edeceğini belirtmek istiyorum.”
Işık, çalışma kapsamında istihdama da katkıda bulunduklarını, çiçek ekimlerinin sahada başlaması ile birlikte, Kütahya’nın görsel güzelliğinin daha bir farklı görünüm alarak, bahar aylarının karşılanacağını sözlerine ekledi.
Sera ziyaretinde Başkan Işık’a, Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Cevahir, Park ve Bahçeler Müdürü Mehmet Çolak eşlik etti.
UMAHAN ÖZ