Farkındalık eğitimleri sürüyor

1155

Kütahya Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, kentteki kurumlarda farkındalık eğitimlerine devam ediyor.

Kütahya Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü, Müze Müdürlüğü ve Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü personeline Afet Farkındalık Eğitimi verildi.
Kütahya Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü konferans salonunda yapılan eğitimde, afetlerden önce alınması gereken tedbirler, afet anında yapılması gereken doğru davranış şekilleri ve afet sonrası için yapılması gereken planlamalar detaylı bir şekilde ele alınırken, afetlerden zarar almadan veya en az zararla kurtulabilmek için alınacak tedbirlere ve Zorunlu Deprem Sigortası yaptırmanın önemine değinildi.
Afet durumlarında daha fazla can kurtarmak ve daha çok vatandaşımıza ulaşmak amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından geliştirilen AFAD Acil Mobil Uygulaması ve AFAD Gönüllüğü tanıtımının da yapıldığı eğitimde ayrıca, e-devlet üzerinden öğrenilen güvenli toplanma alanlarına ilişkin bilgilendirme yapıldı.
Eğitim, deprem anı çök-kapan-tutun uygulaması ve tüm personelin katılımıyla bina tahliye tatbikatı ile sona erdi. UMAHAN ÖZ