Sportif ve Amatör Olta Balıkçılar Malzeme sergisi açıldı

258

Kütahya Sportif ve Amatör Olta Balıkçıları Derneği (KÜSABDER) tarafından düzenlenen “Üçüncü Amatör Olta Balıkçılığı Malzemeleri Sergisi” törenle açıldı

Kütahya Sportif ve Amatör Olta Balıkçıları Derneği (KÜSABDER) tarafından Sera alışveriş merkezinde düzenlenen serginin açılışına Vali Ali Çelik, Belediye Başkanı Alim Işık, İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç, İl Jandarma Komutanı Murat Kırbaç, Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Özçalık, dernek yöneticiler ve üyeler ile davetliler katıldı.
Sergide oltalar, balık yemleri, kamp çadırları ve botlar gibi birçok malzeme tanıtıldı.
Sergiyi gezen protokol üyeleri stant görevlilerinden malzemeler hakkında bilgiler aldı.
Sergiye, Kütahya’nın yanı sıra Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, İstanbul gibi illerden amatör balıkçılıkla ilgili çeşitli dernekler de destek verdi.
KÜSABDER Başkanı Mustafa Sezer, bu yıl üçüncüsünü açtıkları sergi ile özellikle gençlerin kötü alışkanlıklar yerine amatör balıkçılık gibi güzel bir hobi edinmelerini sağlamaya çalıştıklarını belirtti. Amatör olta balıkçılığının sportif amaçlı yaptıklarını da dile getiren Sezer, şöyle konuştu: “Dernek olarak asıl amacımız, gelecek nesillere bu işin tamamen bir spor olduğunu ve doğa ile iç içe yaşamın gerektiğini öğretebilmek. Bu tür etkinliklerle insanlarımızı zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak istiyoruz. Biz balıkçılar, doğanın en büyük bekçileri ve koruyucularıyız” ifadelerini kullandı.
Derneğin faaliyetlerinin anlatıldığı fotoğrafların da yer aldığı sergi, 27 Şubat’a kadar ziyaret edilebilecek. UMAHAN ÖZ