Anaokulu öğrencileri e Twining projesi ile çöp toplayan temizlik robotu yaptı

694

Kütahya Ticaret ve Sanayi Anaokulu S.T.E.A.M. For  Happy  World e Twinning projesi ile çöp toplayan temizlik robotu yaptı.

Gülsüm Atile Antalya ve Barbara Trıvellı İtalya ortağı ile kurucu olduğu STEAM For Happy World eTwinning projesi Kütahya’da KUTSO Anaokulunda da yürütülüyor.

Okul müdür yardımcısı Gülay Tonga, yaptığı açıklamada, projede STEM yeterlilikleri ve öğrenci merkezli etkinliklerle web2 araçları kullanılarak derslere entegrasyonun sağlanacağını aktardı.

İnciler sınıfı ile projeyi yürüttüklerini belirten Tonga, şunları söyledi: “E Twinning projemizde Arnavutluk’tan 2, Bulgaristan’dan 3, İspanya’dan 1, İtalya’dan 1, Kuzey Makedonya’dan 2, Litvanya’dan 7, Polonya’dan 6, Portekiz’den 6, Romanya’ 5, Slovenya’dan 1, Türkiye’den 10, Yunanistan’dan 4, Ürdün ‘den 1 toplamda 49 ortak bulunmaktadır. S.T.E.A.M. For  Happy  World Projesi ile  Öğrencilerin STEM’e olan ilgilerini arttırılması ve okulda öğrendikleri soyut kavramlar ile gerçek hayat arasındaki bağlantı kurmaları, yabancı dil ICL dil iletişimini geliştirmeleri, akran öğrenmesi ile STEAM hakkında daha fazla öğrenmeye katılmaları, STEM becerileri, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik disiplinleri ile küresel ısınma ve iklim değişikliklerine çözüm bulabilmeleri, bütünleşik STEM eğitim modeli kapsamında tema seçimi yapılarak tasarlanan STEM etkinliklerinin uygulanmaları, diğer disiplinlerle ilişkilerinin belirlenerek  değerlendirme çalışmaları yapmaları amaçlamaktadır.” UMAHAN ÖZ