Kütahya’ya yakışmıyor!

400

Kütahya’da şehrin merkezinde yer alan Azerbaycan Parkı’nın bakımsızlığının Kütahya’ya yakışmadığı bildirildi. Park içindeki birçok alanın kuş dışkılarıyla kaplandığını belirten vatandaşlar, parkın bakıma alınmasını bekliyor.

Merkezi konumda yer almasından dolayı birçok kişinin uğrak noktalarından olan ve Kütahya’nın simgelerinden olan Saat Kulesi’nin de içinde bulunduğu parkın içindeki kuş dışkılarının hem görüntü hem de koku bakımından rahatsızlık verici olduğu belirtildi.
Park içindeki oturma alanlarının da kuşlar tarafından pisletildiğini ve bu yüzden bu alanların çoğu kez kullanılmadığını dile getiren vatandaşlar, şunları kaydetti: “Kuşların park içindeki ağaçlara konmaları, yuva yapmaları ve dolayısıyla buralara pislemeleri normal bir durum. Ancak bu pisliğin temizlenmesi gerekiyor. Parkın içindeki oturma alanları, süs havuzları ve yürüyüş yolu kuş pisliğiyle kaplanmış durumda. Bu durum hem görüntü açısından hem de çevreye yaydığı koku bakımından çok kötü.”
Parktaki Saat Kulesi’nin kentin simgelerinden olduğunu ve il dışından gelen birçok kişinin buraya uğrayarak hatıra fotoğrafı çektirdiğini de dile getiren vatandaşlar,
“Kütahya’mızın en merkezi yerindeki bu alanının pis görünmesi Kütahya olarak bizim bir ayıbımız. Kütahya dışından gelen birçok kişi burada, saat kulesinin önünde fotoğraf çekiniyor. Bu alanın bu şekilde olması Kütahya’mızı kötü gösteriyor. Yetkililerimizin ve park içinde bulunan işletmelerin bu konuda bir an önce gerekeni yapmasını bekliyoruz” diye konuştu.
UMAHAN ÖZ