ERBAŞ’TAN DİŞ HASTANESİNE ZİYARET

1691

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş beraberindeki heyet ile birlikte Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezini ziyaret etti.

Erbaş, KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu ile birlikte farklı bölümleri ziyaret ederek, tedaviye gelenlere geçmiş olsun dileklerini iletti. Diş hekimleri yaptıkları çalışmalar hakkında Erbaş ve heyete bilgilendirme yaptı.
Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi, Kütahya Devlet Hastanesinin ilk Diş Hekimi Ferhan Eyüp Tunçbilek tarafından bağışlanan eski diş tedavisi aletleri hakkında bilgi verdi.
Vekil Erbaş’ın Türkiye’de sayılı olan özel bir cihazla gözdeki şeker oranı ölçüldü.
Bunların dışında Türkiye’de sadece iki yerde bulunan Dijital ve Estetik Diş Kliniğinin özelliklerinden de bahsedildi.
Programın sonunda Rektör Kavuncu ileriye yönelik projeleri aktardı.
Erbaş konuşmasında, “İnanılmaz güzel cihazlar var. Yapılan çalışmalar dolayısıyla hocalarımı tebrik ediyorum. Bizlerin yapacağı şu; memleketimizin böyle özel yerlerini tanıtmamız gerekiyor.” dedi.
Ziyaret programında Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş dışında MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç, MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Seyitömer Belediye Başkanı Halil Öztürk ve diğer konuklar; KSBÜ’den ise Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi, Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhekimi Doç. Dr. Berceste Güler ile birlikte hekim ve personeller yer aldı. KSBÜ