Türkiye Diyanet Vakfı’ndan “Gönül Kütüphanesi”

511

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü Gönüllü Koordinatörlüğü tarafından yürütülen “Gönül Kütüphanemiz” projesi kapsamında Kütahya’da civar köylerden de taşımalı eğitimle öğrenci kabul eden Kızılcaören köyü ilk ve ortaokulunda gönüllülerin destekleriyle gönül kütüphanesi kuruldu.

Türkiye’nin çeşitli yerlerinde ilkokul, ortaokul ve liselerde kütüphane açmak için “Gönül Kütüphanemiz” projesini hayata geçiren Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Kütahya’da da kütüphane açtı.
Konuyla ilgili Türkiye Diyanet Vakfı Kütahya Şubesinden yapılan açıklamada, “Dünyanın dört bir yanında mazlum ve mağdurların umudu olan, yaptığı sosyal ve kültürel yardımların yanında eğitim alanında yaptığı çalışmalarla da dikkat çeken Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Doğu ve Güneydoğu başta olmak üzere Türkiye’nin çeşitli yerlerinde ilkokul, ortaokul ve liselerde kütüphane açmak için “Gönül Kütüphanemiz” projesini hayata geçirmişti. Proje kapsamında Kütahya İl Müftülüğü ile TDV Kütahya Şubesi gönüllüleri kütüphane oluşturmak için kampanya başlattı. Kampanya çerçevesinde Kütahya merkez Kızılcaören köyü ilk ve ortaokulunda “Gönül Kütüphanemiz” köşesi oluşturuldu. Kitapların teslim ve yerleştirme aşamasında yanımızda olan, temini için yaptığımız kermese katılan, yardım eden, koşturan, kısaca emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” denildi.
Etkinliğe İl Müftü Yardımcısı Tuğba Anatoprak, Milli Eğitim Şube Müdürü Rıdvan Acar ile TDV Kadın Kolları Sorumlusu Tuğçe Günyılmaz ve TDV gönülleri katıldı.
EMİR BAKİ ULUDOĞAN