Evliliğe ilk adım seminerleri başlıyor

407

Kütahya Müftülüğü, yeni evlenen ve evlilik hazırlığında olan çiftlere yönelik seminer düzenleyecek.

Diyanet İşleri Başkanlığınca başlatılan ve Türkiye genelinde düzenlenen “Evliliğe İlk Adım” seminerleri, Kütahya’da da Mart ayında başlayacak.
Düzenlenen seminerlerde, katılımcılara; “Aile İçi İletişim”, “Yuvamız Merhamet Ocağı Olsun”, “Nikâh ve Sorumlulukları”, “Evlilikle Büyüyen Ailem”, “Ailede İffet ve Mahremiyet”, “Çocukla Şenlenen Yuvalar”, “Çevre Bilinci ve Tüketim Ahlakı” ile “Evlilik: Ahirete Uzanan Birliktelik” konularında bilgi verilecek.
Kütahya İl müftü yardımcısı Tuba Anatoprak, yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığının ailenin sağlam temeller üzerine kurulması, güçlendirilmesi ve korunması için bir takım rehberlik faaliyetlerinde bulunduğunu söyledi.
Başkanlığın bu doğrultuda “Evliliğe İlk Adım” semineri düzenlediğini belirten Anatoprak, şunları kaydetti: “2019 yılında, huzurlu aile, güçlü toplum ve güvenli gelecek projesi kapsamında evliliğe ilk adım seminerleri düzenlenmişti.
Pandemi sürecinde eğitimlerimize çevrimiçi olarak devam etmiştik. 4 hafta süren seminerlerimizde şu ana kadar sadece il merkezinde 40 çifte ulaştık. Güzel dönüşler aldık.
Düzenlenen seminerlerde, katılımcılara; “Aile İçi İletişim”, “Yuvamız Merhamet Ocağı Olsun”, “Nikâh ve Sorumlulukları”, “Evlilikle Büyüyen Ailem”, “Ailede İffet ve Mahremiyet”, “Çocukla Şenlenen Yuvalar”, “Çevre Bilinci ve Tüketim Ahlakı” ile “Evlilik: Ahirete Uzanan Birliktelik” konularında bilgi verilecek.”
Başvuruların şubat sonuna kadar süreceğini ve mart ayında da eğitimlere başlayacaklarını da kaydeden Anatoprak, vatandaşların seminerlere başvurmaları çağrısında bulundu.
EMİR BAKİ ULUDOĞAN